מזכ"ל מגדלי הירקות :"עליית מחירים בפירות וירקות בעוד מספר שבועות"

בראיון ל'אקטואליק' :שר החקלאות אכן ניחן באהבת הארץ אך נושא החקלאות רחוק מלבו . השר עסוק בהתיישבות ביו"ש ובגרעינים תורניים

גל החום הכבד הפוקד את ארצנו מזה כמה שבועות ועלול להימשך עוד מספר שבועות נותן את תוצאותיו בשוק הירקות והפרות.

כך יבול שלם מבשיך בטרם עת ונקטף השוק מוצף בסחורה והמחירים נמצאים בירידה מתמדת.

למעשה מחירים נמוכים היו צריכים לשמח את מר וגב' ישראלי אך לא כך לדבריו של מזכיר מגדלי הירקות מאיר יפרח. לדבריו כתוצאה מכך רבים מהחקלאים חוששים לעתידם ואם לא די בכך לטענתו אין להם מענה.

לשאלתי מה בדבר מעורבותו של שר החקלאות שאדמת ארץ ישראל כה יקרה ללבו השיב לי יפרח כי שר החקלאות אכן ניחן באהבת הארץ אך נושא החקלאות רחוק מלבו .לטענתו השר עסוק בהתיישבות ביו"ש ובגרעינים תורניים.

שמשון עומר ממשרד החקלאות אכן מדבר על חשיבות החקלאות הישראלית ועל הצורך של מדינת ישראל לקיים את עצמה מאדמתה מבלי תלות בזרים אך מפנה אצבע מאשימה למשרד האוצר שם לדבריו נמצא הכסף שצריך לעזור לחקלאים .משרד החקלאות אינו יכול לעשות מאומה לדבריו היות והוא עובד עם תקציב סגור .

אכן מצבם של החקלאים כרגע בכי רע בגלל גלי החום אך יפרח מזכ"ל ארגון מגדלי הירקות מפתיע אותנו ומספר שבעוד כמה שבועות שנצפה לעלייה מסיבית במחירי הירקות והפרות העלייה תבוא בכדי לפצות את החקלאים על הירידה בהכנסות כעת.

כך יתהפכו להם היוצרות אלו ששמחים עכשיו על המחירים הנמוכים בעוד מס' שבועות יבכו ואלו שבוכים עכשיו על הירידה בהכנסותיהם בעוד מספר שבועות יחייכו הפרות והירקות על כתפיהם הצנומות של מר וגב' ישראלי .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.