מזמור שיר חנוכת הבית: שלושה בתי כנסת נחנכו בחנוכה במוסקבה -תמונות

 

בסימן "מוסיף והולך", נחנכו במהלך ימי חג החנוכה, שלושה בתי כנסת במוסקבה בירת רוסיה, במעמדים מרגשים וסוחפים, בראשות רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר שליט"א.

בית הכנסת הראשון שנחנך, שוכן בתוככי כותלי בית הכלא "בוטירסקי" במרכז מוסקבה. בית כנסת זה שופץ וחודש בהשקעה ניכרת, בשיתוף פעולה מלא עם רשויות הכלא, בעזרתו ובהשתדלותו של הרב אהרן גורביץ, רב השב"ס וצבא רוסיה. הרב גורביץ פועל רבות במשך כל ימות השנה, למען רווחתם הרוחנית והגשמית של החיילים והאסירים היהודיים ברוסיה.

בית הכנסת השני נבנה בשכונת "לוברצי", מתרומת הנגיד ר' אלכסנדר מעדז'בוסקי, והוא ינוהל ע"י הרב יגאל ברוורמן, שייסד בו מנייני תפילה, שיעורי תורה, ופעילות לכל בני המשפחות היהודיות באזור ובסביבה.

בית הכנסת השלישי נחנך בשכונת "וויקובסקי" בבניין מוסד "חמ"ה", מתרומת מר ברוך קפלן, ויופעל למען יהודי הסביבה ע"י הרב דוד קארפאוו, מוותיקי הפעילים במוסקבה למען יהודי רוסיה.

רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר מסכם בסיפוק את הפעילות הרוחנית הענפה בבירת רוסיה: כיום קיימים ב"ה שלושים (!) בתי כנסת פעילים במוסקבה. אנו תקווה שמספר בתי הכנסת בעיר, וברוסיה כולה, ילך ויגדל, ודבר השם יגיע ללבותיהם של עוד אלפי יהודים בעיר, בהיכלי תפילה חדשים שיקומו בשכונות נוספות במוסקבה.

וויקובסקי, רבה של רוסיה הגר''ב לאזאר נואם בחנוכת הבית של בית הכנסת החדש כלא בוטירסקי, קריאת התורה בראש חודש טבת עם האסירים היהודים לוברצי, היכל בית הכנסת החדש שם הוא נחנך בחג החנוכה

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.