מזעזע: "ההרס מהרקטה". כלפה: "להגיב בעוצמה על פגיעה בביהכנ"ס" (וידאו)

תיעוד שבא לבכות למראות ההרס הגדול שגרמה הרקטה על בית הכנסת בעיר אשדוד, באי בית הכנסת נחרדו לראות ספרי קודש מתגוללים על השולחנות והספסלים בביזיון תוך כדי רסיסים שפזורים לכל עבר. צפו בוידאו

תיעוד וידאו קשה לצפיה 

[alooma ref="af888f817bbe53efa091cd9e8cdb1c5b.avi" src="1" autoplay="0" pid="0"]


באדיבות רשת

עוד בנושא:

פגיעה ישירה בבית כנסת באשדוד ישנם פצועים. תיעוד מהזירה (תמונות)

ח"כ זבולון כלפה (הבית היהודי), תושב הדרום בתגובה לפגיעה בבית הכנסת באשדוד: "פגיעה בבית כנסת, כמוה כפגיעה במקדש מעט, מקום של תורה ותפילה ממנו אנו שואבים אמונה וכוח. לא ייתכן שפגיעה בבית כנסת, ערב שבת קודש, תעבור בשתיקה. על מדינת ישראל להגיב בעוצמה על פגיעה בנכסים רוחניים".

מוטי וובר, חובש בכיר במד"א שהגיע ראשון לזירה, סיפר: "זיהינו פגיעה ישירה במבנה גדול של בית כנסת. במקום היה הרס ושברי זכוכיות. גם בבניינים הסמוכים ניתן היה לראות את שברי הזכוכיות והתריסים. במקום הייתה המולה גדולה ואנשים רבים נבהלו. איתרנו שני פצועים עם רסיסים בגפיים ואישה כבת 40 עם רסיס בפנים, הם היו בהכרה מלאה. הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותו לבתי החולים קפלן וברזילי כשמצבם מוגדר קל. צוותי מד"א שהגיעו למקום טיפלו במקום בעוד 10 נפגעי חרדה".

מדוברות המשטרה נמסר: "בהמשך לנפילת רקטה באשדוד במשטרת המחוז הדרומי שבים ומדגישים כי תופעת ההתקהלות בזירות מסוכנת ומפריע לעבודת כוחות הביטחון וההצלה. מדובר בסכנת חיים והדבר מפריע בצורה קשה ביכולת של המשטרה וכוחות הביטחון וההצלה לטפל בפצועים ולהציל חיים. ואנו דורשים מהתושבים לגלות בגרות ואחריות להישאר בבתים לא להגיע לזירות ולאפשר לגורמי הביטחון, החירום וההצלה לעשות את העבודה".

יהודה הרציג מתנדב איחוד הצלה בראיון לסוכנות הידיעות "חדשות 24": "מדובר בפגיעה ישירה במבנה של בית כנסת וכתוצאה מכך נגרם נזק לשתי הקומות של המבנה ולכלי רכב שחנו בסמוך, הענקנו טיפול ראשוני לשלושה נפגעים קל מרסיסים, ולמספר נפגעי חרדה, מדובר בניסי ניסים שהאירוע הסתיים כך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.