כפיה חילונית: חיילים נאלצו לצפות בסרט ולעשות ספורט לאחר ליל הסדר

כל הזמן לא מפסיקים להסית נגד החרדים שילכו להתגייס בצה"ל, אבל לא תאמינו  למה שנחשף מעיון בלו"ז של האגודה למען החיל וחיל החינוך אשר מדי שנה מקיימים ליל סדר מיוחד עבור חיילים בודדים, שבתום ליל הסדר (בשעה 23:00) יוקרן עבור החיילים המשתתפים באירוע סרט לצפיה, וגם ישתתפו בפעילויות ספורט אתגרי.

על אף שלא היה חובה להשתתף בפעילות, בכל זאת אומר גורם המקורב לאירוע כי "הכללתה של פעילות מסוג זה בלוח הזמנים של אירוע צבאי, יצרה אווירת לחץ חברתי על חלק מהחיילים שבמקרים אחרים היו מקפידים על קיום המצוות על פי דרישות ההלכה".

הוא גם אומר כי דבר זה גרם לחיילים דתיים שאין להם משפחה, לחלל את החג הקדוש: "דווקא חיילים שכאלה עשויים להיות הנכנעים הראשונים ללחץ חברתי מסוג זה, במצבים שכאלה אדם עשוי להמציא לעצמו היתרים דחוקים שאין להם בסיס בהלכה רק כדי להישאר יחד עם חבריו ולא להישאר לבדו בחדר. בין השאר הם עלולים לחשוב שהם "רק" צופים בסרט ולא מפעילים את מכשיר ההקרנה ומשום כך הדבר יהיה מותר להם, טיעון שאין לו כמובן כל בסיס בהלכה".

האגודה למען החיל וכן דובר צה"ל השיבו על הטענות: "לחיילים הבודדים אשר חוגגים את חג הפסח במתקן הנופש באולגה ניתנים תנאים מתאימים לשמירת החג כהלכתו. כמו כן, לרשות החיילים הבודדים עומדת האפשרות לצפות בסרט כחלק מהאירוח במתקן הנופש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תגידו לי , אתם מטומטמים או שאתם עושים את עצמכם ??!
    איךכפייה, מה כפייה ??

    מיכ |
    הגב