מזעזע: כך הוטבלה הבחורה החרדית לנצרות

סרטון וידאו שנפוץ בימים האחרונים, מתעד את הטבלתה של אחת מהבנות הסאטמריות שהשתמדו בימים האחרונים. מזעזע כל לב יהודי

אמש פרסמנו את הסערה בסאטמר, בעקבות השתמדותן של ארבע בנות מהחסידות, והטבלתן לנצרות.

כעת מתפרסם קטע וידאו בו נראית אחת הבנות, מינדי פאנט, בעת הטבלתה רח"ל לנצרות.

(הסרטון מתפרסם עם השינויים המתבקשים, כמובן)

אמש פורסם ב'אקטואליק' כי ארבע בנות חרדיות, בוגרות מוסדות החינוך הטובים ביותר של סאטמר, התנצרו מרצון בטקסים רשמיים בכנסיות באזור ניו יורק. כך פרסם העיתונאי מנחם רהט בעיתון הדתי "מצב הרוח".
מדובר בבנות מבתים תורניים, שלמדו במוסדות סאטמר בבורו פארק, וויליאמסבורג ומונסי, החל משחר ילדותן ועד לבגרות.

הראשונה שהובילה את גל ההתנצרויות המזעזע היא אישה צעירה, בת למשפחה רבנית ידועה, משפחת פאנט. לפני חודשים אחדים היא התחתנה בתוך הקהילה עם אברך חסיד סאטמר, בטקס בו נהגו כל המגבלות המקובלות בחסידות. לאחר זמן קצר, מספר רהט, התגרשו בני הזוג. האישה לא חזרה לבית הוריה ולמעשה נעלמה. זאת, עד שהתגלתה בסרטון שהועלה לאתר האינטרנט של אחת הכנסיות בסביבה, והתברר כי הבחורה הוטבלה מרצון לנצרות, ה"י.

האישה שהשתמדה למרבה הכאב, עשתה זאת לעיני המצלמות מבלי שניסתה להסתיר את זהותה ואת שמה. היא התראיינה בהרחבה וסיפרה כי התחנכה בחצר סאטמר הקיצונית, למשפחה רבנית מיוחסת, אך הגיע למסקנה כי "כל הסאטמריות הזו הינה בלוף, הבל ורעות רוח", ומשכך החליטה לעזוב את החצר, ולנקוט בצעד הקיצוני של התנצרות.

בעיתון הדתי מסופר כי בתחילה ניסו בסאטמר להסתיר את המקרה המזעזע, אך לאחר שעלה הסרטון לאינטרנט, הודו שם כי האישה אכן השתמדה ואמרו כי מחנכי ורבני הקהילה חייבים להתכנס ולבדוק כיצד הגיעו למצב הזה.
אלא שעוד בטרם שככה הסערה של גברת פאנט, נודע על נערה חסידת סאטמר נוספת, בת למשפחת לוי-דויטש, שאף היא הגיעה לכנסיה והשתמדה, ל"א. גם היא התחנכה מילדות במוסדות סאטמר.

בנוסף לשתיים האמורות, כותב רהט, מדברים כעת בסאטמר בניו יורק על השתמדותן של עוד שתי נערות בוגרות מערכת החינוך של סאטמר.

מיד לאחים נמסר: כמה פניות בנושא הגיעו אלינו הן למשרד יד לאחים בבורו-פארק (שבניו-יורק, ארה"ב) והן מכלי התקשורת. אנו בוחנים את המקרים ונעמוד בקשר עם המשפחות ועם גורמים בחצר סאטמר כדי לבדוק את הרקע שמאחרי הדברים ומה ניתן לעשות בנושא.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עשתה בשכל! מיותר לדבר על הכתות של הגורים והסאטמרים וכל השאר..

  דספינה |
  הגב
 2. מחפשת צומי

  כל הטבילה הזו זה צחוק ולא צריך להתייחס אליה שתלך קיבינימט

  עומר |
  הגב
 3. לא לעניין לפרסם כאן

  טוב לדעת,הכל בשביל פירסומת?

  אתר כנראה לא דתי |
  הגב
 4. אמר רבי יוחנן אין פרהסיה פחותה מעשרה בני אדם המחלל את השבת בפרהסיה דינו כעכו"ם ואם כופין על אדם שיעבור עברה בפרהסיה,אפילו במצוה קלה יהרג ואל יעבור

  אמר רבי יוחנן אין פרהסיה פחותה מעשרה בני אדם המחלל את השבת בפרהסיה דינו כעכו"ם ואם כופין על אדם שיעבור עברה בפרהסיה, אפילו במצוה קלה יהרג ואל יעבור.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. ממש כואב ד' ירחם עלינו ~~~מ-ח-ש-ב-ה' ל ע~ חשובה ונחוצה, הנוגע לכולנו בזמן המר הזה!!!!!~~~ כעת כבר הגיע הזמן שכולנו חייבים להתחזק באמונה בקב"ה, ולהיות מוכנים ליילך על קידוש השם בפועל במדינת ישראל ובכל העולם כולו, ממש כמו שהיה מסירת נפש בגרמניה אצל היטלר ימ"ש, לא פחות מאז!!! כן כן אנחנו נמצאים באמצע גזירות של שמד בפועל בחו"ל ע"י המסיונרים, ובארץ ישראל ע"י חכי"ם חרדים לשעבר, והיינו חכי"ם מיהדות התורה, היינו = התורה המסולפת ע"י החכי"ם, והכל רשמי בשם יענקושי מרח' רשב"ם ימ"ח, ובשם מנהיגיהם שמשקרים להם על המציאות הנכונה של חוק גיוס השמד האחרון, פשוט הם מבלבלים המוח של כל המנהיגים של עם ישראל ר"ל. כל החוקים למיניהם 'חוק לפיד', 'חוק גפני', חוק דרעי, חוק יענקושי, חוק ליצמן, חוק ליברצן, וכו' חוק של יהדות התורה, בקיצור החוק של עכשיו וכו' – כולם מטרתם אחת ויחידה: לגייס את כל בני הישיבות בנוסח כזה ובנוסח אחר. להביא אותם לשמד ממש ר"ל........... ....

  לצערינו הרב, ארבע בנות חרדיות לשעבר, בוגרות מוסדות החינוך ההחרדי של סאטמאר, התנצרו מרצון בטקסים רשמיים בכנסיות באזור ניו יורק. שומו שמים!!!

  –}האישה שהשתמדה למרבה הכאב עשתה זאת לעיני המצלמות, מבלי שניסתה להסתיר את זהותה ואת שמה, בלי שום בושה…. וזה מראה לנו המצב של היום, כל כך ירוד, ובפרט במדינת ישראל החכי"ם מיהדות התורה ומניגיהם הולכים על דרך שמד זה ר"ל, והשמד הזה נעשה על ידם, על ידי גזירות גיוס וכו' מכנסת המינים, והשמד נעשה בפרהסיה. כן כן ונכון ממש בְּפַרְהֶסְיָה, בגלוי, בְּפֻמְבֵּי, בְּרֹאשׁ חוּצוֹת, בְּרֵישׁ גלי, בְּשַׁעַר בַּת רַבִּים, לְעַיִן הַשֶּׁמֶשׁ, לְעֵינֵי כֹּל קהַל עַם ועדה. כעת חייבים להתכנס ולבדוק כיצד הגיעו למצב הזה של שמד ברַבים, וזה חילול שם שמים ברַבים ר"ל.

  במסכת סנהדרין (ע"ד:) אמר רבי יוחנן אין פרהסיה פחותה מעשרה בני אדם. המחלל את השבת בפרהסיה דינו כעכו"ם ואם כופין על אדם שיעבור עברה בפרהסיה, אפילו במצוה קלה יהרג ואל יעבור………..

  הסיפור המזעזע מדובר בצעד הפגנתי של המרת היהדות בנצרות, ולכן לדעתי העתיד של החינוך החרדי בכל העולם כולו בסכנה גדולה. ידוע שמספרם של מי שנשלחו לכבשן הרוחני הולך וגודל מדי חודש כמעט כל יום וכל שעה ר"ל, והתנצרות מרצון, בטקסים רשמיים בכנסיות, תוצאה מר זו אולי יכול להיות, בגלל שהרבה שנים ההורים זועקים שחייבים לשפר החינוך והרבנים וההנהלה שותקים, הם רועדים ומפחדים מן הגברים האלימים. זה מוכיח כי משהו רקוב מאוד בכל כיוון המחשבה ומהלך החינוך שלהם.

  ההורים בוכים פשוטו כמשמעו, כבר יותר מ30 שנים שההורים פנו והתחננו וביקשו מן הרבנים והעסקנים שיסייעו בידם, אך כל אחד שולח לשני שיעשה, הם לא רוצים להכנס לעימות עם ההנהלה.

  כעת יצא המרצע מהשק: ואי אפשר ואסור לשתוק, חייבים לזעוק ולהלחם עד שיעצרו את הסחף הזה עד שיבינו כי אין מקום לזה ביהדות, וחייבים לעצור חינוך של כולו שמד רוחני ר"ל. [היינו חייבים להפסיק עם הפליטיקה]

  אין זה סוד שצדדי סאטמאר מכים זה בזה בגדול בכל הזדמנות, ואני לא מתערב בעניינם. אבל הפעם, מפני שמדובר בהצלת מאות אלפי ילדים שאם חלילה נשתוק כדי שילדים אלו לא יפלו לידי החילונים או הגויים הנוצרים וזה יהיה סופם ח"ו. אנחנו חייבים להגיב, ולעשות חשבון הנפש על המצב הרע הזה.

  ירחם השם!!! יה"ר שבקרוב ממש נזכה שיקויים 'וכל הרשעה כולה כעשן תכלה', ע"י שהרשעים החילונים הציונים והחכי"ם ועומות העולם יחזרו בתשובה והעמלקים שבקרבנו ימחו, ואז נזכה בקרוב לגאולה השלימה בב"א.

  יהודי עם לב – עם לב נשבר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. למה צריך להעלות זבלה כזו לאתר שלכם גם חוסר צניעות וגם לתת במה לזבל

  למה צריך להעלות זבלה כזו לאתר שלכם גם חוסר צניעות וגם לתת במה לזבל

  רותי |
  הגב