מזעזע: נערים חילונים תקפו הספרנית באכזריות – כי ביקשה שקט

פני הדור כפני הכלב. האירוע המזעזע, התרחש בשכונת גילה שבירושלים, בספריה העירונית.

הספרנית שהייתה במקום באותה שעה, בקשה מחבורת נערים כבני 15 , לשמור על השקט ולכבות את הסיגריות שעישנו בתוך המתחם, זאת תוך כדי שתיית בקבוקי בירות.

היא הכירה את הנערים, כיון שכבר בעבר, הגיעו לספרייה וגם אז התנהגו בצורה שאינה הולמת מקום ציבורי ואף בעבר התקשרה בגלל התנהגותם למשטרה, אך הם מיהרו לברוח.

באותו יום, לאחר שבקשתה לשקט, שוב לא נענתה מיהרה הספרנית להתקשר למשטרה.

בתגובה לכך, כשגילו הנערים כי הזמינה ניידת משטרה, לקחו מוטות והחלו להכותה בכל חלקי גופה, באמצעות מקלות מטאטא וגם בראשה.

ראשה נפתח והיא החלה לאבד דם רב. אחת המבקרות בספריה, שראתה את המתרחש, מיהרה להזמין את מד"א והיא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם, שם נזקקה לתפרים רבים בראשה.

בעלה של האישה התראיין ב"ידיעות ירושלים" ואמר שם כי " שלחתי את אשתי בריאה לעבודה והיא חזרה אלי פצועה בגוף ובנפש, אבל שום דבר לא ישבור אותה – השבוע היא תחזור שוב לאותה ספרייה. הספרים הם החיים שלה".

הספרנית ובעלה הגישו לאחר האירוע, תלונה במשטרה, במשטרה אומרים כי "מחלק הנוער במרחב מוריה עצר את אחד הנערים שנחשד בהכאת הספרנית. מעורבים נוספים נחקרו בעניין וקשרו עצמם לעבירה. המשטרה תמצה עימם את הדין".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "אנו רואים את התקיפה בחומרה רבה ופעלנו במהירות לטיפול במקרה. מנהלת הספרייה בגילה ומנהלת מחלקת הספריות בעירייה ששהו בעת התקיפה בכנס מחוץ לעיר, עמדו בקשר רציף עם הספרנית שהותקפה. אגף חירום וביטחון פעל מידית לטיפול במקרה, הוגשה תלונה למשטרה והוצב מאבטח בספריה על מנת לחזק את תחושת הביטחון. כמו כן נערכה פגישה עם הנהלת אגף הספריות במטרה לבחון דרכים מניעת הישנות מקרים כאלו".

אין קשר בין המצולמים לכתבה-תמונה ראשית- פלאש90