צפו: פסל זהב של ראש הממשלה (וידאו)

האמן שהציב את הפסל במחאה כנגד ראש הממשלה מספר כי הצבת הפסל, הוא רק התחלה של סדרת פעולות אמנותיות. "המטרה היא לבחון את גבולות חופש הביטוי בישראל 2016 – מה קורה כשאני מציב פסל כזה? האם זה גורר סנקציות, כמו מעצר למשל, או שרק יסירו אותו?",צפו { מחאה בכיכר}

בצל המלחמה על חופש הביטוי, בכיכר רבין בתל אביב הוצב הבוקר פסל מוזהב בדמותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"האם בשלה העת להציב פסל מוזהב של המנהיג בכיכר העיר?", שאל האמן, ישראלי שמבקש בשלב זה לשמור על אלמוניות, "יש כאלה שהדבר יעורר בהם בעתה, ויש לא מעט שהדבר דווקא יעורר בהם תחושת עוצמה וגאווה גדולה".

"בדרך כלל אני עוסק בנושאים של חופש ובחירה חופשית באמנות שלי, אבל כל התהליכים שקורים מסביב לא אפשרו לי להמשיך לעבוד על מה שאני עובד בדרך כלל", סיפר האמן לחדשות 2 Online. "רציתי להוציא גם את זה דרך האמנות שלי".

האמן  מספר כי הצבת הפסל, הוא רק התחלה של סדרת פעולות אמנותיות. "המטרה היא לבחון את גבולות חופש הביטוי בישראל 2016 – מה קורה כשאני מציב פסל כזה? האם זה גורר סנקציות, כמו מעצר למשל, או שרק יסירו אותו?", הוא מסביר. "כמו כן, אני רוצה לבחון את האינטראקציה שלו עם הקהל, לאן אנשים לוקחים את זה".

"זו פעם ראשונה שאני עושה דבר כזה פוליטי", מודה האמן, שעבד על הפסל במשך כשלושה חודשים בהם הרכיב אותו מעץ ופולימרים לפני שהזהיב אותו. "העבודות שלי לרוב עוסקות בחופש, שהאמת מאוד רלוונטי גם כאן, בהקשר הרחב. אבל רק הזמן יגיד אם זו פרובוקציה או ראיית הנולד".

אסף זמיר, סגן ראש העיר תל אביב אמר בתגובה כי "כמובן שאנחנו מעודדים מחאה מכל סוג והדבר הזה יטופל כמו כל דבר שמונח במרחב הציבורי ללא אישור – והוא יוסר. ברור שהמסר הועבר בזה שהדבר הזה הוצג והוא יפונה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תורת המשפט
  סיוע משפטי למתדינים בבית הדין הרבני
  רח' אברבנאל 37, תל אביב
  ליווי, יעוץ וייצוג ע"י טוענים רבניים מתנדבים.
  מענה טלפוני אישי בטל: 052-7624109
  דוא"ל GMAIL.COM@C0527624109
  לבית הדין אל תלך לבד

  חיים |
  הגב