מחאה בקרייה: הרמטכ"ל הוצג במדי המלך אחשוורוש

בצל ההתקפה על החייל: נתלו מודעות בגנות הרמטכ"ל סמוך לקרייה בתל אביב. במודעות הוצג הרמטכ"ל גדי איזנקוט בתור המלך אחשוורוש. במודעות שהודבקו במקום מרכזי נכתב: איזנקוט התפטר וקח איתך את ביבי ובוגי".

בשל אוזלת היד של מערכת הביטחון מול הטרור והאמבוש כנגד החייל שהעז לירות במחבל, נתלו  בימים האחרונים מודעות בגנות הרמטכ"ל סמוך לקרייה בתל אביב.

במודעות הוצג הרמטכ"ל גדי איזנקוט בתור המלך אחשוורוש. במודעות שהודבקו במקום מרכזי נכתב: "איזנקוט התפטר וקח איתך את ביבי ובוגי". את תוכן המודעה חשף הערב (שבת) ח"כ עפר שלח (יש עתיד) במהלך "פגוש את העיתונות".

הכותבים האנונימיים ציינו במודעה: "דם יהודי איננו הפקר, הבא להורגך השכם להורגו". כמו כן נכתב: "אפילו אחשוורוש נתן ליהודים להגן על עצמם! תתבייש". משטרת תל אביב החלה בבדיקה של המקרה: בוצעו פעולות ראשוניות של טיפול משטרה וחוקרי מז"פ נשלחו למקום.

 

שלח הוסיף כי הדבר אירע על רקע הגינוי של הרמטכ"ל למעשה החייל בחברון. "יש מתקפה פוליטית שמועדה לקבוע איך ייראו הערכים ואיך יתנהג צה"ל, ועם זה אסור להסכים", הוסיף ח"כ שלח בריאיון.

גם השר אריה דרעי מחה על הפרסום: "רא"ל גדי איזנקוט הוא רמטכ"ל מצויין. קצין ערכי, ישר ואחראי. המודעות וההסתה נגדו ראויים לכל גינוי".

 

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג מתח ביקורת על הדברים. "המתקפה הבוטה על ראש המטה הכללי רב אלוף גדי איזנקוט ועל צה"ל ומפקדיו, הקריאות להתפטרותו, וכרזות ההסתה ושאר הסיסמאות המיותרות שנזרקות לאוויר הן בעצם מתקפה על עצמנו", אמר הערב. "זו מתקפה על מי שמגן עלינו יום יום, שעה שעה, נלחם בנחישות במחבלים נתעבים, מכה בהם בכוח ושומר על ביטחון אזרחי ישראל מול איומים חמורים. די להשמיץ ולהטיל רפש במפקדי צה"ל ".

 

הערב התייחס לפרשה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שטען כי "ההתקפות על צה"ל כצבא לא מוסרי כפי שבאו לידי ביטוי בסוף השבוע האחרון הן מקוממות והפוכות מן האמת. צה"ל הוא צבא מוסרי שלא מוציא איש להורג. חיילי צה"ל בולמים בגופם התקפות טרור רצחניות על אזרחי ישראל והם ראויים לכל גיבוי. לגבי המקרה האחרון – אני סומך על צה"ל שיקיים בדיקה יסודית, אחראית והוגנת, כפי שהוא נוהג תמיד"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.