סערה ברשת: "דוס מסריח, אוכל קניידלעך" • האזינו (הקלטה)

הרשת סוערת סביב התבטאות חמורה בתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, ובשעות האחרונות מתפתחת מחאה חרדית שבאה לידי ביטוי בסטטוסים שמפורסמים על ידי גולשי הרשת החברתית הפייסבוק.

הסערה נוצרה לאחר שאמש בתוכנית "לא רוצים לישון עצמאות" שהוגשה על ידי נועה צינמן ותמר עמית יוסף, התבטא אחד מעורכי הפאנל בצורה דוחה נגד המגזר החרדי.

הוא ציין כי היה שמח "לאכול בני אדם". לכשנשאל על ידי מגישת התוכנית, את מי הוא מספיק שונא כדי להרוג אך בו בעת מוכן לאכול את בשרו? התשובה המפתיעה לא איחרה לבוא, "זה בדיוק הפרדוקס. כי אנשים שהכי הייתי רוצה לדלל את האוכלוסייה שלהם הם החרדים, אבל בטח יש להם את הטעם הכי מגעיל, זה בטח נורא דלוח". אם אין בכך די הוסיף האיש וציין, "כשר זה מגעיל, מסעדות כשרות אלו מסעדות דוחות". אחת ממגישות התוכנית גילתה "ראש גדול" והוסיפה למשמע הדברים: "קניידלעך".

למרות העובדה שכמה דקות לאחר מכן הבהירה מגישת התוכנית כי הדברים נאמרו בהומור, הסערה ברשת כבר יצאה לדרכה. בשעות האחרונות אלפי גולשים חרדים ברשת הפייסבוק מצהירים כי גם הם, "דוסים מסריחים שאוהבים קניידלך". היוזמה מקודמת בין השאר על ידי אנשי פרוייקט "דוסים" המובילים את הטיפול במניעת ההסתה נגד הציבור החרדי. בשעות האחרונות אף הוסרה התוכנית מארכיון התוכניות המוקלטות של התחנה הצבאית.

האזינו לקטע שגרם לסערה:

צפו מפרוייקט דוסים מרשת היוטיוב

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני לא דתייה ולא חרדית… אבל זה ממש מזעזע השנאה העצמית הזו שיש פה בארץ… ועוד בשידור חיי…

  קמיליאן |
  הגב
 2. נו אז למה אתם רוצים שנתגייס? אנחנו נטמא לכם את הצבא נסריח את המדים ואת הטנקים החיילים שלכם לא יוכלו להלחם ולא יוכלו לשרת איתנו בבסיסים אפילו האויב יברח.. איזה בלאגן יהיה לכם שם!

  אז צה"ל יקר תתעודדו אנחנו לא נתגייס ולא נכלה וכמה שהאנטישמים והאנטישמים היהודים ינסו להרוג אותנו, על אפם ועל חמתם אנחנו נקום, נתרבה וזאת תהיה נקמתנו, בדיוק כמו שהתנקמנו בהיטלר!

  yael |
  הגב
 3. מסכנים החילונים האלה שאומרים את השטויות האלה. הם כנראה עוד לא הכירו חרדים . הם נשמעים אנשים בלי תוכן . כאלה שצריך לרחם עליהם על כך שעוד לא מצאו את היעוד שלהם בחיים. אין להם סיפוק נפשי . הם מתעסקים בשטויות ובמילים זולות שמראות בדיוק איפה הם עומדים. הלוואי ויגדלו רוחנית , יצטערו ויכפרו על מעשיהם.

  אורלי הררי |
  הגב
 4. כולם לשלוח אבקה להכנת קניידלך לבית גלי צהל רחוב יהודה הימית 4 ביפו!!!

  דודי |
  הגב