מחאה בתקווה: "לא נהיה המחסן של מדינת ישראל" (וידאו)

תושבי שכונות בדרום תל אביב מחו אתמול בשכנות התקווה על פסיקת בג"ץ שאוסרת להחזיק מסתננים במתקן השהייה יותר משנה. "שיביאו את כולם לפה, אבל שיוציאו אותנו – צפו

בעקבות החלטת בג"ץ לקצר לאלתר את שהות המסתננים במתקן השהיה בחולות  עשרות תושבי דרום תל אביב הפגינו אמש (שלישי) בשכונת התקווה במחאה על החלטת בג"ץ.

אמש דחה בגץ דחה את העתירה נגד התיקון לחוק המסתננים, אך קבע כי יש לקצר את תקופת השהייה המירבית של המסתננים במתקן השהייה חולות.

צפו בהפגנה – באדיבות רשת

שרת המשפטים שקד והשר לביטחון הפנים ארדן, מתחו ביקורת חריפה על החלטת בג"ץ להתערב בחקיקה בנושא בפעם השלישית.

 

"אחרי שיקוצר זמן השהייה שלהם בחולות, המקום היחיד שהם יכולים להגיע אליו זה שכונות דרום תל אביב", אמרה טליה מזרחי, תושבת שכונת יד אליהו שהשתתפה בהפגנה. "זה מקומם אותנו, אנחנו לא מחסן של מסתננים, אנחנו לא מוכנים להיות המחסן של מדינת ישראל".

"שלא ישקיעו במתקן חולות, חבל על הכסף, שיביאו את כולם משם לפה, אבל שיוציאו אותנו", הוסיף עובד חוגי, תושב דרום תל אביב. "מבחינתנו אנחנו נצא מפה ושהמסתננים יישארו. כל המהות של הפסיקה היא לטובת המסתננים".

 

 

"בג"ץ רוצה להיות הומני ולדאוג לזכויות אדם, אבל למה על חשבון העם שלו?", אמר יגאל בן דוד, תושב שכונת עזרא. "אם בג"ץ היה חי בתוך עמו הוא היה ידוע שיש את כל התקיפות, את כל הפשע, שאין לאנשים פה ביטחון אישי".

מוטסים עלי, ממובילי מחאת מבקשי המקלט, בירך על פסיקת בג"ץ אך הלין על האופן שבו מטפלת המדינה בסוגיה. "אנחנו מאמינים במערכת המשפט הישראלית אבל חשוב להבין שצריך למצוא פתרונות אמיתיים", אמר. "עד עכשיו המדינה לא פתרה את הבעיה. צריך לקחת בחשבון את הצרכים של התושבים אבל גם את הזכויות של מבקשי המקלט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.