תלמידי בית הספר החרדי הפגינו נגד יהב: "הילדים לומדים במרתפים כמו סרדינים"

כך נראתה פתיחת שנת הלימודים בבית הספר החרדי ליד חיפה. תלמידי בית הספר החרדי בקריית שמואל הכפופה לעיריית חיפה מחו הבוקר כנגד ראש עיירית חיפה יונה יהב וצעדו בשערי בית הספר ובמבואות הסמוכים כמחאה על התנאים הירודים של בית הספר החרדי. צפו בתיעוד

 הזנחה והפקרות בחיפה: כך נראתה פתיחת שנת הלימודים  בבית הספר החרדי ליד חיפה.  תלמידי בית הספר החרדי בקריית שמואל הכפופה לעיריית חיפה מחו הבוקר כנגד ראש עיירית חיפה יונה יהב וצעדו בשערי בית הספר ובמבואות הסמוכים כמחאה על כך שראש העירייה מסרב להקצות שטח עבור התלמידים.

"סגרנו את ביה"ס לא הכנסנו את התלמידים!", מספר לנו אחד ההורים, "צעדנו על הכביש הראשי של רחוב וורבורג ומחינו כנגד ראש העיר על כך שמזניח את החרדים בעיר ולא מאפשר לילדינו ללמוד כמו בני אדם".

הבוקר הושבתו הלימודים ולא נפתחו במתכונת הרגילה של תחילת שנה"ל בבית הספר נתיבות משה בשכונת קרית שמואל בחיפה, שמשווע לפתרון דחוף למצוקת הצפיפות החריפה שבו ומקבל התעלמות גורפת מהעירייה הנמנעת להגיע לפתרון מוסכם, לאחר שבמשך 16 שנים טרפדה כל ניסיון לסידור ראוי באינספור הזדמנויות ראויות ומתבקשות שניצפו לפתחה.

מדובר בבית הספר של החינוך העצמאי, במתכונת קירוב, המונה למעלה מכ400 תלמידים כ"י, ששרוי בצפיפות חסרת תקדים שזיעזעה כל מי שנחשף אליה, גם למורגלים בהיכרות עם מצוקות במקומות אחרים, כאשר כל מאות התלמידים הנ"ל מצטופפים בשטח של פחות מ800 מ"ר. מסדרונות אטומים משמשים ככיתות צפופות וחנוקות, וחדרי שירותים כשטח משחקים יחיד.

המצוקה עלתה לאחרונה בוועדת החינוך הכנסת, שם קיבלה עיריית חיפה והעומד בראשה ביקורת קשה ביותר על המצב הקיים והחוסר החמור בפתרונות, אותם צריכה העירייה לייצר על פי חוק. גם בימים האחרונים, במהלך מגעים נמרצים שהובילו גורמים בכירים במשרד החינוך, התנערה הערייה בבוטות מאחריותה והציעה ש"התלמידים ילמדו בחינוך הממלכת-דתי, הכנסנו לשם עכשיו רב ללימודי יהדות". מפי גורמים במשרד החינוך נודע כי במשרד החינוך שורר כעס רב על התנהלות עיריית חיפה בנושא, וכי המשרד מתכוון להיכנס בעובי הקורה כדי לא לתת לה לחמוק ממתן מענה למאות ילדים הלומדים בתת תנאים ובמצבים מחפירים של ממש.

נציג דגל התורה ויו"ר סיעת שס"ג בחיפה מיכאל אלפר, המלווה את בית הספר שנים רבות ומשתתף כעת עם ההורים והילדים , אמר הבוקר כי: "מצער מאד שראש העיר מתעלם במשך שנים מבית הספר, מתכחש לאחריות העירייה הקבועה בחוק כלפי המוסד ולא זו בלבד אלא שטרפד כל אפשרות מתבקשת לפתרון במשך השנים ומונע מהילדים שימוש בקרקע שהיא המשאב הציבורי השייך להם כתושבי השכונה, וועד ההורים חש כי הגיע למצב 'באו מים עד נפש'. התנהלות יהב ועיריית חיפה כלפי ילדי חיפה יצאה מכל פרופורציה והתנהגות סבירה. אני קורא לראש העיר: חדל מדרך זו, היא אינה מתאימה לנו כחברה תקינה. הענק לילדים תנאי לימוד מתאימים ואל תמנע מהם את ילדותם היפה "

כאמור, בעקבות החלטתו של יהב שלא להקצות לחרדים שטח נוסף החליטו ההורים להשבית את הלימודים בעיר.

גן 7 גן 10 גן גן 2 גן 5

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רגע, ליצמן לא אמר שיהב ראש עיר מצוין?????

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב