מרן הגראי"ל שטיינמן הזדעזע – אברכים זעקו בכולל הליב"ה: "גיוועלד" – תיעוד מיוחד ובלעדי

קוראי "יתד נאמן" השתוממו כאשר הביטו בכותרות העיתון – חלק מהמנויים חשבו לרגע כי הם מחזיקים ביד את עיתון "הפלס", העיתון ששידר מתינות שינה את הקו ובימים האחרונים החל לתקוף ביתר שאת את גזירות ממשלת השמד.

ביום שישי התפרסם ב'יתד נאמן' כתבה נרחבת כנגד כולל אברכים בבני ברק שם משלבים לימודי מקצוע בתוך הלימוד , בכתבה פורסמה מחאה חריפה כנגד הקמת הכולל בלב ליבה של עיר התורה בני ברק .

"יתד הותיר ל"הפלס" אבק בלחימה כנגד רוח הפשרות השורה במחננו" הגדירו גורמים בעולם הפרסום את שינוי הלך הרוחות .

בצהרי אמש, (ראשון) החריפו את המחאה גם קוראי "הפלס" כאשר בבני – ברק התאספו עשרות אברכים מהפלג הירושלמי והרימו את הכפפה, המפגינים נכנסו לתוככי הכולל הממוקם ברחוב יהודה הלוי בבני ברק וזעקו את זעקתם של גדולי ישראל כנגד לימודי הליב"ה הנלמדים באורח קבע בכולל.

עשרות אברכים זעקו" גיוועלד"! בלב הכולל הבני ברקי , וכן הביאו את מכתבם של גדולי ישראל בנידון , והעיר בני ברק נבוכה .

במקביל פורסמה הבוקר (שני) בעיתון "הפלס" מכתבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן במכתב נוקב למנהלי תלמודי התורה שבו הוא מורה להם שלא לשנות מסדרי הלימוד כמלא נימה.

"הנה עניין החינוך של ילדי ישראל נמסר לנו מדורי דורות מאברהם אבינו עד היום הזה והוא לשמור דרך השם לעשות צדקה ומשפט", כתב מרן.

בדבריו טען מרן הרב שטיינמן כי על מחנכי הציבור החילוני להביט ב"הצלחה החינוכית" שלהם. "ומה שבאים כיום להתערב ולדרוש מאיתנו לשנות את סדרי הלימוד על-ידי הוספת עוד שעות של לימודי חול ומאיימים בשינוי תקציבים, הלא שיתבוננו הם בעצמם לאיזה הצלחות הגיעו בחינוך רח"ל".

"על כן על מנהלי הת"תים לעמוד כחומה בצורה ולא לשנות כחוט השערה מדרך החינוך שקיבלנו וחינכנו עד היום. ונקווה שנצליח להמשיך לחנך את ילדינו עד ביאת גואל צדק בלי שום שינוי", חותם מרן הרב שטיינמן את דבריו.

בשערי חסד טוענים כי מכתבו של מרן ראש הישיבה ב"יתד" ו"הפלס" חימם את לבו של מרן הגר"ש אוירבעך שבירך על התייצבותו של מנהיג הדור בצורה נחרצת כנגד גזירות השמד.

צפו בתמונות:

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. פלוצים. מי הם חושבים שהם שישבו ללמוד ולא יחנכו אחרים

    אנטי פלוצ |
    הגב