מחאת האופנה החרדית: "הרשתות מתעלמות מהחרדיות"

בפוסט שזכה לאלפי ליקיים ושיתופים מגוללת חיה את האפליה כנגד הנשים החרדיות שבאות לקניונים ואינן מוצאות בגדים ראויים, לטענתה "חברות האופנה הישראליות מתעלמות ממנה, מאיתנו, כאילו אנו אוכלוסייה שפשוט לא קיימת".

מחאה של חרדיות כנגד רשתות האופנה:  "קוראים לי חיה ואני רוצה שינוי"!, כותבת חיה בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה וזכה בתוך כמה שעות לאלפי שיתופים ותגובות

מדובר בתופעה שהפכה לסיוט עבור הנשים החרדיות שגודשות בהמוניהם את הקניונים ברחבי הארץ אך יוצאות במקרים רבים בידיים ריקות לאור אי התאמת בגדי האופנה לז'אנר החרדי.     .

בפוסט שכותבת חיה היא מגוללת את האפליה כנגד הנשים החרדיות שבאות לקניונים ואינן מוצאות בגדים ראויים, לטענתה "חברות האופנה הישראליות מתעלמות ממנה, מאיתנו, כאילו אנו אוכלוסייה שפשוט לא קיימת".

הממצאים מעידים על קניינות מוגברת במגזר החרדי והדתי בתחום של טקסטיל, אפנה והנעלה. צרכנות זו נרשמת דווקא בחברות מוכרות של אפנה עלית וכדומה, על פני בזארים או חנויות זולות לכל המשפחה. אז למה רשתות האופנה הישראליות עדיין לא מכירות בנו כקהל לקוחות פוטנציאלי?

"מדוע רשתות האפנה הישראליות מתעלמות מנתח צרכני כל כך משמעותי שנאלץ לשלם יקר יותר, לערוך קניות בחו"ל או לרוץ לתופרת כמעט עם כל בגד"? היא תוהה.

צילום : גולדי רבקין
צילום : גולדי רבקין

לסיום היא כותבת לציבור הגולשות, ומבטיחה "שלא אנוח עד שאשיג התחייבות מחברה אחת לפחות שבקולקציה הבאה ייצרו ליין לנשים המקפידות על כללי הצניעות היבשים. ליין שממש לא ישמש רק אותנו, ישנו ציבור גדול מאד (-גם במגזר הכללי) שמזוהה ומעוניין בלבוש ייצוגי ורשמי יותר".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.