'העדה והפלג' מפגינים מול בית הדין ביפו

מאות חרדים חוסמים בשעה זו את שער הכניסה לבית הדין הצבאי ביפו במחאה על מעצרה של עריקה מצה"ל. לטענת המפגינים מדובר בגיורת ששומרת מסורת ואסור לגייס אותה

מאות חרדים מהעדה החרדית והפלג הירושלמי חוסמים בשעה זו את שער הכניסה לבית הדין הצבאי ביפו במחאה על מעצרה של עריקה מצה"ל. לטענת המפגינים מדובר בגיורת ששומרת מסורת ואסור לגייס אותה.

בשעה זו נערך הדיון על המשך מעצרה של הגיורת חן בת שרה. במקום מפגינים אנשי העדה והפלג הירושלמי שהגיעו במיוחד למחות כנגד מעצרה של הגיורת.

צילום: דוד פ. מחאת החרדים הקיצונים

אתמול, העדה החרדית, שמסרבת להכיר במדינת ישראל, צרפו לראשונה את חתימתם לפניתו של הרב יהודה עדס לראש הממשלה בבקשה לשחרר את הגיורת החרדית שיושבת בכלא למעלה מחודש ימים.

במקביל, לאחר שכשנתיים וחצי שהצבא משחק עם הסמינרים, ולמרות שהסמינר שולח את חבילת התצהירים החתומים של כל הבנות, למרות זאת ובניגוד לעבר שהכל היה עובר חלק בשנתיים וחצי האחרונות, אנשי העדה החרדית טוענים כי הצבא מערים קשיים נוראיים וכשחבילת הפטורים מגיעה מהצבא לסמינרים מתברר שיש בנות שלא קיבלו פטור, למרות שהסמינר הגיש עבורם את התצהיר, כך נוצר מהלך הולך וגובר שבנות אלו שלא קיבלו את התצהיר או לחילופין בנות שקיבלו טלפון מהצבא קריאה להתייצב החלו הולכות ומתייצבות בלשכת הגיוס כדי להגיש את התצהיר ולקבל את הפטור, דבר שלא היה מעולם.

בעקבות כך אף פרסמו חכמי התורה אזהרה חמורה כי "אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס רק תשלחנה את התצהיר הנדרש בדואר או ע"י שליח כאשר היה כל השנים". ובתאריך ז' אדר תשע"ח, פרסמה גם מועצת גדולי התורה החלטה דומה בה נכתב: "הובא לידיעתנו שלאחרונה נתרבו המקרים שבנות ישראל נקראות ללשכות הגיוס, ולפעמים גם לראיון "מצהירות דת" והאו דבר שסכנתו הרוחנית מרובה. אי לכך, אנו מורים לבנות ישראל להקפיד לשלוח את התצהיר ללשכות הגיוס במרוכז במסגרת הסמינר.ומי שלא התאפשר לה לשלוח במסגרת הסמינר תשלח את התצהיר בדואר רשום, ובשום פנים ואופן לא תתייצב בלשכת הגיוס. כעת, הכרסום בנושא עולה שלב ובצבא מנסים לחייב את כל בנות הסמינר להתייצב לראיון על מנת לבקש את הפטור. הפקידים בלשכות הגיוס קיבלו הוראה שלא לדבר בענין רק עם המלש"ב (המיועדים להתייצבות)".

צילומים דוד פ – מחאת החרדים הקיצוניים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.