מחאת הכותל: הרב רבינוביץ מארגן את ההפגנה בכותל המערבי

ברחוב  החרדי נערכים  לקראת הסלמה בקרב על התפילות בכותל המערבי עם ארגון נשות הכותל, שתתקיים ביום ראשון ראש חודש תמוז.

 גורמים במגזר החרדי סיפרו למעריב כי מי שעומד מאחורי ההפגנה הוא לא אחר מאשר רב הכותל שמואל רבינוביץ.'  רבינוביץ' הכחיש את הדברים.

   בהוראת גדולי ישראל יצאו בראשון ב6:30 בבוקר, אברכים בלבד למחות כנגד נשות הכותל, זאת בניגוד לתפילות קודמות שהוזמנו אליהן גם נשים ובחורים צעירים.

גורם ביהדות התורה, סיפר ל'מעריב' כי בלילה שבין רביעי לחמישי התכנסו אצל הרב רבינוביץ' נציגים חרדים במטרה לתכנן את ההפגנה. "רבינוביץ' שותף בארגון האירוע, ומסייע בכל מה שאנחנו צריכים בהכנות שלנו. אין ספק שעמדותיו קרובות לעמדות שלנו, ולכן הוא נרתם לסייע ומרוצה מהמהלכים שאנו מבצעים,".

   בעיתון "המבשר" נכתב לקראת  העצרת : "בפקודת מרנן ורבנן יגיעו המוני בני היהדות החרדית לתפילת שחרית המונית ברחבת הכותל נוכח המשך הניסיון החמור לקעקע את קדושת הכותל המערבי על ידי מחללות הכותל, קבוצה הזויה ופרובוקטיבית שמטרתה להרוס את עיקרי הדת."

   בעיתון ציינו כי: "בחודש האחרון נעשו מאמצים מרובים להגיע להבנה מסוימת שתמנע את הפרובוקציה המבישה, אך המאמצים עלו בתוהו והמהלך נתקע במשרד הדתות, שמסיבות פוליטיות ובהמשך למאמציו להכיר ברפורמים ושותפיהם נמנע מלהחליט בעניין."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.