"מחאת המילקי? אנחנו מדברים על משפחות רעבות ללחם!"

'כנס הנבחרים' שיתקיים בעוד כשבועיים בניר עציון, ידון בבעיות האקוטיות של הציבור החרדי, מוסדות החינוך והקיצוצים

"המצב עוד יכול להיות יותר גרוע, ח"ו?" – על השאלה הכאובה הזו ינסו לענות, לדון ולהרחיב ציבור המשתתפים ב'כנס הנבחרים3' אשר יפתח בעוד כשבועיים במלון ניר עציון.

יוקר המחיה מחד, וחרב הקיצוצים הממשלתית מאידך, הפכו את הציבור החרדי למגזר המתמודד בצורה החמורה ביותר עם מצוקת הכלכלה עד כדי רעב ממש.

"מי מדבר על מחאת המילקי?" – תוהה אחד מן הכלכלנים החרדיים אשר ישתתפו בכנס. "על מילקי מדברים? אנחנו מדברים על משפחות שאין להם לחם לאכול. ממש כך. המקרר ריק לא רק ממעדן מילקי, אלא גם מלבן וחלב בסיסיים. זה פשוט נורא".

צוות ההיגוי של הכנס החשוב, משלב בתכניה המאתגרת, מגוון נושאים מהותיים וחיוניים המטרידים ומקשים על הציבור החרדי. אחד מהם הינו כמובן יוקר המחיה, אשר מוגש לפתחם של המשתתפים הבכירים. המומחים יביעו עמדתם בדרכי ההתמודדות, אישי הציבור ישרטטו את המתווה בהווה וגם המסתמן לעתיד.

"מדברים על מילקי?!" – מטעים גם אחד מחברי הכנסת אשר זו לו הפעם השלישית בה הוא משתתף ואף נואם ב'כנס הנבחרים'. "אנחנו מדברים על קורת גג. על 4 קירות עבור הילדים שלנו. כמי שמצוי בנבכי הפוליטיקה מבפנים, אני יכול לומר שבניגוד גמור להצהרות הממשלה על הורדת מחירי הדירות ופתרונות בשוק הגועש הזה, הרי שההיפך הוא הנכון. חוק מע"מ אפס, לדוגמה, גרם בשלב זה רק לעליית המחירים".

אל המומחים וחברי הכנסת החרדיים יצטרפו גם ראשי הממשל, ראשי רשויות ובכירי המשק אשר יביעו את מתווה ההתמודדות ודרכי הפעולה עם יוקר המחיה, כאשר הדיונים יגיעו עד לרזולוציה הממוקדת ביותר: החל מהשלכות יוקר המחיה על הציבור החרדי בכלל, דרך מוסדות החינוך וכלה במשפחה הקטנה המתקשה לשרוד.

בכנס צפויים להשתתף נבחרי ציבור מ-90 ערים ורשויות, המייצגים יחדיו למעלה ממיליון ושלוש מאות אלף תושבים. המשתתפים נהנים אפוא ממפגש בלתי אמצעי ואיכותי עם נציגים שונים, חברי מועצות ורשויות בציבור החרדי וכן עם ראשי הממשל והמשק הישראלי, ובכך מתאפשר ללבן את העניינים המקצועיים העומדים על סדר יומם של נציגי הציבור, על מנת להביא פתרונות איכותיים לציבור התושבים.

כנס הנבחרים מתקיים זו הפעם השלישית ביוזמת פורום הרשויות החרדיות שהוקם לפני 12 שנה, בעקבות ההתרחבות פעילות הרשויות החרדיות, במסגרת מרכז השלטון המקומי. כאמור הכנס יתקיים במהלך ימים ראשון, שני ושלישי, כ"ג-כ"ה בחשון, 16-18.11

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.