"מחאת המילקי?! אנחנו מדברים על משפחות רעבות ללחם!"

ב'כנס הנבחרים', ינסו לענות על בעיית העוני הגדל למימדי ענק, יחד עם בעיות נוספות שעולות עם יוקר המחיה. בכנס צפויים להשתתף אישים, חברי כנסת ונבחרי ציבור

יוקר המחיה וחרב הקיצוצים הממשלתית, הפכו את הציבור החרדי למגזר המתמודד בצורה החמורה ביותר עם מצוקת הכלכלה עד כדי רעב ממש.

ב'כנס הנבחרים', ידונו בבעיות האקוטיות של הציבור החרדי, מוסדות החינוך והקיצוצים, ובנושא הכאוב כל כך- יוקר המחיה. סביב זה ידונו המומחים, חברי הכנסת, הצהרות אישי הציבור ותובנות מעשיות מפי המשתתפים.

גם על השאלה הקשה והכאובה כל כך "האם המצב עוד יכול להיות יותר גרוע, חלילה"? – ינסו לענות, לדון ולהרחיב ציבור המשתתפים ב'כנס הנבחרים 3' אשר יפתח בעוד שבועיים במלון ניר עציון.

כלכלן חרדי בכיר, ממשתתפי הכנס תוהה: "מי מדבר על מחאת המילקי? על מילקי מדברים? אנחנו מדברים על משפחות שאין להם לחם לאכול. ממש כך. המקרר ריק לא רק ממעדן מילקי, אלא גם מלבן וחלב בסיסיים. זה פשוט נורא".

צוות ההיגוי של הכנס החשוב, משלב בתכניה המאתגרת, מגוון נושאים מהותיים וחיוניים המטרידים ומקשים על הציבור החרדי. אחד מהם הנו כמובן יוקר המחיה, אשר מוגש לפתחם של המשתתפים הבכירים. המומחים יביעו עמדתם בדרכי ההתמודדות, אישי הציבור ישרטטו את המתווה בהווה וגם המסתמן לעתיד.

"מדברים על מילקי?!" – מטעים גם אחד מחברי הכנסת אשר זו לו הפעם השלישית בה הוא משתתף ואף נואם ב'כנס הנבחרים'. "אנחנו מדברים על קורת גג, על 4 קירות עבור הילדים שלנו. כמי שמצוי בנבכי הפוליטיקה מבפנים, אני יכול לומר שבניגוד גמור להצהרות הממשלה על הורדת מחירי הדירות ופתרונות בשוק הגועש הזה, הרי שההפך הוא הנכון. חוק מע"מ אפס, לדוגמה, גרם בשלב זה רק לעליית המחירים".

אל המומחים וחברי הכנסת החרדיים יצטרפו גם ראשי הממשל, ראשי רשויות ובכירי המשק אשר יביעו את מתווה ההתמודדות ודרכי הפעולה עם יוקר המחיה, כאשר הדיונים יגיעו עד לרזולוציה הממוקדת ביותר: החל מהשלכות יוקר המחיה על הציבור החרדי בכלל, דרך מוסדות החינוך וכלה במשפחה הקטנה המתקשה לשרוד.

בכנס צפויים להשתתף נבחרי ציבור מ-90 ערים ורשויות, המייצגים יחדיו למעלה ממיליון ושלוש מאות אלף תושבים. המשתתפים נהנים אפוא ממפגש בלתי אמצעי ואיכותי עם נציגים שונים, חברי מועצות ורשויות בציבור החרדי וכן עם ראשי הממשל והמשק הישראלי, ובכך מתאפשר ללבן את העניינים המקצועיים העומדים על סדר יומם של נציגי הציבור, על מנת להביא פתרונות איכותיים לציבור התושבים.

כנס הנבחרים מתקיים זו הפעם השלישית ביוזמת פורום הרשויות החרדיות שהוקם לפני 12 שנה, בעקבות ההתרחבות פעילות הרשויות החרדיות, במסגרת מרכז השלטון המקומי. כאמור הכנס יתקיים במהלך ימים ראשון, שני ושלישי, כ"ג-כ"ה בחשון, 16-18.11 .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.