"מחבלות רצו למות כדי להגיע למחבלים שנראים טוב" (הקלטה)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, התייחס לגל הטרור – ובדבריו חשף תופעה מסקרנת שנתקל בה לאחרונה. צפו {ארדן חשף}

במהלך אירוע הרמת כוסית לחג הפסח שערך אמש (רביעי) יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן נשא דברים השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שהתייחס לגל הטרור – ובדבריו חשף תופעה מסקרנת שנתקל בה לאחרונה

.

"מה שהניע את גל הטרור האחרון זה שלפני ראש השנה היה מסע הסתה שלם שהשתתפו בו גורמים קיצוניים כמו התנועה האסלאמית, מנהיגים ערבים ישראלים, הרשות הפלסטינית והחמאס", אמר ארדן, "באמצעות הסמארטפונים, הפלסטינים ותומכיהם יכולים להגיע 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, למוח וללב של כל צעיר וצעירה ולספר להם שקרים איך ישראל רוצה להחריב את המסגדים על הר הבית".

"אני חשבתי שלא יכול להיות שהם מאמינים לשקרים האלה", הוסיף ארדן, "אז הלכתי וקראתי את התמלילים של החקירות של חלק מהמחבלים שנתפסו. זה פשוט לא ייאמן. המחבלים שנתפסו אומרים שהם חזרו מאירוע שמארגנת התנועה האסלאמית בו היא מספרת שאל-אקצה משוכנעים באמת שישראל עומדת להרוס את המסגדים, שהם חשו צורך לתרום את תרומתם ולנסות לרצוח יהודי".

כאן  ארדן סיפר על התופעה החדשה שנתקל בה: ״פעם הבטיחו למחבלים שמחכות להם 72 בתולות. מה שקרה שהיו כמה מחבלים שנראים כל כך טוב, שהמחבלות סיפרו בחקירה שרצו למות כדי להגיע אליהם". בדבריו ציין ארדן כדוגמה את המחבל פאדי עלון, בן 19 מעיסאוויה, שנוטרל ונהרג לאחר שדקר נער יהודי בן 15 בירושלים באוקטובר האחרון – ופצע אותו באורח בינוני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.