"מחבלים בשידור": בן גביר מוכן לייצג את ברקוביץ בחינם

עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית לישראל אומר הערב כי הוא מוכן לייצג את אייל ברקוביץ חינם בתביעת לשון הרע נגדו.

לאחר שהאשים בפריים טיים את חברי הכנסת הערבים בריגול, נדרש היום (א') שחקן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר והמנחה בהווה אייל ברקוביץ', לפצות את חבר הכנסת עיסאווי פריג' (מרצ) ב-100 אלף שקל.

ח"כ עיסאווי פריג' הגיב: "למותר לציין כי דברי הסתה גזעניים מסוג זה, מעבר להיותם משום הוצאת לשון הרע, הינם בדיוק מסוג אותם דברי הסתה אשר הביאו לרצח של ראש ממשלה בישראל. יודגש כי הדברים שנאמרו ע"י ברקוביץ' מהווים חלק מדפוס חוזר של אמירות גזעניות ומשלחות המאפיינות את התבטאותו במסגרת תוכנית זו".

עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית לישראל אומר הערב כי הוא מוכן לייצג את אייל ברקוביץ חינם בתביעת לשון הרע נגדו. בן גביר המתמחה בטיפול בתביעות לשון הרע ורק לאחרונה זכה בתביעת לשון הרע שהגיש בשם קמב"ץ היישוב היהודי בחברון מול העיתונאי יגאל סרנה אותו ייצג עורך דין אביגדור פלדמן, אומר כי דבריו של אייל ברקוביץ הם במסגרת חופש הביטוי ושלל הגנות משפטיות עומדות לרשותו: "לטעמי עומדת לברקוביץ הגנת אמת בפרסום כאשר הוא צריך לשמוח מאוד שחברי הכנסת הערבים יגישו תביעת לשון הרע. המשמעות תהיה שהם יעמדו על דוכן העדים וניתן יהיה לשאול אותם כל שאלה לרבות קשרים שהם מנהלים עם גורמי טרור וכן הלאה – לא תעמוד להם שום חסינות", אמר בן גביר.

בן גביר הוסיף כי: "הגנה אחרת שעומדת לברקוביץ היא הגנת הבעת דעה וטענה כי המדובר בעניין ציבורי ועל ברקוביץ חלה הגנת תום הלב. האמירה שטיבי וזאחלקה הם מחבלים היא לא רק אמירה של אמת דיברתי, אלא גם עומדת במוקד חופש הביטוי של ברקוביץ ובליבת המקצוע שלו – שדרן בטלוויזיה. במדינת ישראל מותר להביע דעות על פעולת חברי כנסת, ודאי חברי כנסת שלא נאמנים למדינת ישראל ומצהירים על כך בריש גלי, לטעמי התביעה נגד ברקוביץ תדחה אם לא מטעמים של אמת דיברתי אז לכל הפחות בשל הגנת הבעת דעה".
עורך הדין מותח ביקורת על תפקוד הזכיינית קשת: "אני מתקשה להבין אותם. מדוע להשתיק שדרן רק בגלל שהוא מרגיז קבוצה מסוימת? כאשר גבי גזית הסית נגד החרדים או המתנחלים איש לא חשב להשעות אותו, לא תמיד אני מסכים עם ברקוביץ וכך לדוגמא אחרי הראיון שלו עם בנצי גופשטיין גם אני התרגזתי אבל הבנתי שזכותו לשדר ולומר דברים וזה ליבת חופש הביטוי של כל אחד ואחד". 

מ"קשת" נמסר בתגובה: "הדברים שנאמרו בתכנית חרגו מהקו של חופש הביטוי בו דוגלת החברה. בשל חומרת הדברים, הוחלט להקדיש את הימים הקרובים לבחינת הנהלים והכללים. אי לכך לא תשודר התכנית ביום שישי הקרוב".

אייל ברקוביץ' מסר בתגובה: "לא התכוונתי לפגוע – לא בציבור הערבי וגם לא בכל חברי הכנסת הערבים. אמנם יש לי מחלוקות עמוקות עם חלקם אבל לא הייתה לי כוונה לפגוע ולהכתים את כולם. חלק מהביטויים בהם השתמשתי היו לא ראויים ועל כך אני מתנצל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.