מחבלת שניסתה לחדור ליצהר נורתה ונפצעה

טרור ללא הפסקה: מחבלת שניסתה לחדור לישוב יצהר זוהתה ונורתה ע"י חיילי צה"ל. היא פונתה להמשך טיפול רפואי וחקירה בישראל {גל הטרור נמשך}

ניסיונות הפיגועים נמשכים כל העת: מחבלת פלסטינית בת 15, חמושה בסכין, התקדמה לכיוון היישוב יצהר הבוקר (רביעי) ונורתה על ידי כוח צה"ל שהוזעק לאזור. היא נפצעה באורח קל וטופלה במקום.

לאחר מכן היא הועברה להמשך טיפול רפואי וחקירה בישראל.

יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר הבוקר כי "מדובר בעליית מדרגה. זה זמן מה לא בוצעו חדירות מסוג זה ביישובי השומרון. כיתת הכוננות של היישוב יחד עם חיילי צה"ל פעלה באופן מעורר התפעלות".

כזכור, אמש דווח על ניסיון דקירה בקריית ארבע על הכביש לחברון. מדיווח ראשוני עולה כי שני מחבלים חוסלו. חייל צנחנים נפגע קל בראשו.

בתוך כך, גם בירושלים לא היה שקט הלילה: בקת״ב הושלך לעבר בית ברחוב נעמי בשכונת אבו טור. הבקבוק התנפץ על הקיר. אין נפגעים. נערכות סריקות.

צעיר שהתקדם לעבר כוח מג״ב בעיסוויה עם בקת״ב בוער וסיכן את השוטרים. הצעיר נורה וזוהתה פגיעה ברגל.

הטרור התמקד אמש ביו"ש. חברון. צילום - פלאש 90
הטרור התמקד אמש ביו"ש. חברון. צילום – פלאש 90

משטרת ירושלים מדגישה כי תגלה אפס סבלנות כלפי פורעי החוק ומציינת כי זו העת של ההנהגה המקומית לגלות אחריות ומנהיגות, להוקיע מעשי אלימות ולקרוא לתושבים לשמור על החוק והסדר.

גל הטרור נמשך גם היום כאשר אזור יו"ש היה היום במרכז פעילות המחבלים. מוקדם יותר נפצעו שני ישראלים לאחר שמחבל דרס אותם בצומת הגוש בגוש עציון. בין הפצועים גם חייל. המחבל נורה למוות על-ידי מאבטחים שהיו במקום.

בצהריים נהרג באזור חברון אברהם אשר חסנו מקריית ארבע באירוע שנחשד במערכת הביטחון כפיגוע. חסנו הותקף באבנים בצומת אל פוואר, דרומית-מערבית לחברון בעת שנהג ברכבו.
הוא עצר בצד הדרך ושם נדרס על ידי משאית ונפצע באורח אנוש. צוות של מגן דוד אדום ביצע בו פעולות החייאה, אך נאלץ לקבוע את מותו כעבור זמן קצר.

נהג המשאית נמלט מהמקום לכיוון העיירה דהריה, ולאחר כשעה, שבה נערכו חיפושים אחריו, הסגיר את עצמו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים. לטענת הנהג זו הייתה תאונת דרכים והוא לא התכוון לפגוע בישראלי".

בשעות הבוקר תקף מחבל חייל ליד היישוב נגוהות באזור הר חברון. החייל נפצע קל. לוחמים ירו לעבר המחבל וחיסלו אותו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.