מחברי "דו"ח האפרטהייד": "צה"ל מענה ילדים פלסטינים"

בירושלים זועמים על המסמך החדש ודורשים ממזכ"ל האו"ם להוריד אותו מסדר היום של הארגון

ועדת האו"ם החברתית-כלכלית של מדינות מערב אסיה (ESCWA) שפרסמה לפני מספר חודשים דו"ח המאשים את ישראל באפרטהייד, פרסמה היום (ה') דו"ח חדש ועוין במיוחד נגד ישראל.

בדו"ח נכתב כי "צה"ל וכוחות הביטחון הישראליים ממשיכים להפעיל כוח מופרז ולא פרופורציונלי נגד הפלסטינים ובכך מובילים בחלק מהמקרים להרג ללא משפט ולהוצאות להורג".

בנוסף, נטען כי בתקופה שבין 1 באפריל 2016 ו-31 במרץ 2017 כוחות הבטחון הישראליים הרגו 63 פלסטינים, מתוכם 19 ילדים, ופצעו 2,276 נוספים, מתוכם 562 ילדים.

עוד נכתב בדו"ח האנטי ישראלי כי ועדת האו"ם נגד עינויים של האו"ם מודאגת מ"דרכי הפעולה של ישראל כלפי הפלסטינים", ומאשימה את כוחות הביטחון הישראליים ב"עינויים של ילדים פלסטינים, בידוד של עצירים ללא זכות הגנה משפטית והתעללות בשובתי רעב".

עוד הדו"ח מציין כי לא נפתחה אף חקירה פלילית על מקרי ההתעללות שצויינו וזאת למרות ללמעלה מ-1,000 תלונות מאז שנת 2001.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, הודיע שיפעל לביטול הדו"ח, דנון תקף את הדו"ח בחריפות ואמר: "זוהי עלילת דם נוספת נגד ישראל. כפי שהצלחנו להביא לביטולו של הדו"ח המופרך הקודם כך ניאבק גם בדו"ח המעוות והשקרי הזה. לא ניתן להוציא את דיבתם של חיילי צה"ל".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, פנתה למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, בדרישה שיבטל את את הדו"ח  שלדבריה "כולו שקר והוצאת דיבה על ישראל".

"צה"ל מגן על ילדים בעוד חמאס משתמש בילדים כמגן אנושי. ישראל נאבקת באויב אכזרי שמפר זכויות אדם באופן שיטתי, ובמקום לכתוב דו"חות על ההפרות של חמאס, מנסים לפגוע במדינה שפועלת על פי ערכי המוסר ושומרת על זכויות אדם בכל המרחב", אמרה חוטובלי.

לדבריה, "כל עוד תעשיית דו"חות השקר נמשכת באו"ם, וגורמים בעלי אינטרס פוליטי מכינים דו"חות במסווה של דו"חות מקצועיים, האו"ם לא יוכל להיות שחקן אמיתי, וימשיך לקבל ביקורת חריפה".

כזכור, לפני מספר חודשים פרסמה אותה הועדה (ESCWA) דו"ח שהאשים את ישראל בקיום משטר אפרדהייד. בעקבות פעילותו של השגריר דנון בשיתוף השגרירה ניקי היילי, הדו"ח בוטל והעומדת בראש הועדה, רימה ח'לף, התפטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.