מחדל: המחבל עבד במתחם בו התארחו בכירי המדינה, ומה אומר בעל המסעדה ששם הועסק המחבל? (וידאו)

"אלים, בלתי צפוי וכוחני", כך תיארו בשב"ס את מועתז חיג'אזי, המחבל שניסה להתנקש ביהודה גליק. למרות זאת הוא הועסק במסעדה במרכז למורשת בגין – מקום בו מתארחים בכירי המדינה

אחרי שהתברר במהלך הבוקר כי מועתז חיג'אזי, פעיל הג'יהאד האסלאמי שניסה להתנקש אמש בחייו של יהודה גליק, הועסק במסעדה הפועלת בתוך מתחם המרכז למורשת בגין בירושלים, נשמעים במשטרה ובתקשורת קולות המדברים על "מחדל גדול".

כידוע, המרכז למורשת בגין מארח לעיתים תכופות אישים ישראלים בכירים, בהם חברי כנסת, שרים ואפילו את ראש הממשלה ונשיא המדינה שביקרו במקום רק בחודש האחרון. כעת נשאלת השאלה כיצד מצליח פעיל טרור מסוכן, שריצה 11 שנות מאסר בכלא, להיות מועסק במקום כה רגיש?

במסעדה טוענים כי לא ידעו על כך שהעובד ריצה בעבר עונש מאסר וכי הוא בעל הרשעות קודמות. לטענתם, הוא הועסק על פי חוק. ואילו במרכז למורשת בגין טוענים כי חיג'אזי היה עובד של המסעדה הנמצאת בזיכיון פרטי, וכי למרכז אין קשר לאנשים העובדים שם.

הבוקר פורסם כי רשויות המדינה ידעו היטב על מסוכנותו של המחבל. החל משנת 2000 הוא ריצה יותר מ-11 שנות מאסר בבתי הכלא בישראל, בשל עבירות אלימות שונות. הוא נאסר לראשונה בעקבות עבירות של הצתה על רקע ביטחוני וחבלה בכוונה מחמירה, אך המשיך להציג דפוסי התנהגות אלימים במהלך שהותו מאחורי סורג ובריח. כך לדוגמה, בשנת 2001 תקף שני סוהרים באמצעות סכין גילוח וגרם להם לחבלות חמורות. בגין מעשיו הוא הורשע ונידון לחמש שנות מאסר נוספות. שנתיים לאחר מכן בעת שהוחזק באגף ההפרדה בבית כלא אשל, תקף באכזריות סוהר פעם נוספת.

צפו: בעל המסעדה על כך שהעסיק מחבל: הועסק כחוק

(באדיבות רשת)

קצין המודיעין של מחוז דרום בבתי הסוהר כתב בעבר על חיג'אזי כי מדובר "באסיר אלים, בלתי צפוי וכוחני שהיה מעורב במספר תקיפות של אנשי סגל ואסירים אחרים". שופט בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת שירות בתי הסוהר וקבע כי "איני סבור כי ניתן לעקר את הסיכון הנשקף מהאסיר בדרך אחרת, זולת ההפרדה המבוקשת".

כזכור, שעות ספורות לאחר ניסיון ההתנקשות באיש הימין יהודה גליק, פשטו כוחות ימ"מ על ביתו של חיג'אזי במזרח ירושלים. הוא עלה לגג המבנה, פתח לעבר הכוח באש, נורה ונהרג. הג'יהאד האסלאמי מיהר לקחת אחריות על פעולותיו וטען כי מדובר בנקמה על התנהלות הישראלית בבירה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "למה העולם לא מגנה?" בגלל שאתה נתניהו, בעצמך מגנה ומבזה החרדים בחוק היהדי של הגיור ע"פ ההלכות של התורה הקדושה….. ומה שאתה עושה לחרדים העולם מחזירים לך

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב