מחדל הרימונים באלעד: האב מאשים

האב, שבנו נפצע קשה מספר כי בעבר הוא פנה יחד עם מכרים לגורמים בעירייה ובמשטרה על מנת שיפנו מהאיזור את אותם הנפילים ופסולת של פצצות שמצויה באיזור, ומה עשו בעירייה?

דניאל, אביו של הנער בן ה-14 שנפצע באורח קשה כתוצאה מפיצוץ רימון בפארק ליד אלעד מספר בראיון לחדשות 2 כי בעבר הוא גילה מטעני נפל דומים "הסברתי לבן שלי מיליון פעם לא להתקרב לאיזור, אך השטח שם פתוח וילדים מסתובבים שם כל הזמן".

האב, מספר כי בעבר הוא פנה יחד עם מכרים לגורמים בעירייה ובמשטרה על מנת שיפנו מהאיזור את אותם הנפילים ופסולת של פצצות שמצויה באיזור, אך דבר לא קרה. "פחדתי שמשהו כזה יקרה", הוא אומר.

על המקרה הקודם בו מצא רימון נפל אמר האב שבנו נפצע כי "המשטרה אמרה לנו שהם לא האחראים", אמר. דניאל, "אז מי כן?".

מעיריית אלעד נמסר בתגובה: "העיריה פועלת במשך מספר שנים מול גופי הביטחון האחראים על שטח האש שמחוץ לעיר אלעד. התרענו שוב ושוב עשרות פעמים על הסכנה הגלומה בשטח האש. עוד לפני האירוע הפעיל ראש העיר לחצים לזירוז התקצוב לפינוי הנפלים באופן מידי כפי שהובטח לא פעם אך לצערנו דבר לא התרחש עד כה. במידה והדבר לא יקרה באופן מידי, אנחנו נשקול צעדי מחאה תקיפים כבר בימים הקרובים".

מוקדם יותר מסרו בזק"א כי "מדובר "בילדים ששיחקו ככה"נ עם רימון, פונו בן 14 במצב קשה ובן 11 ו 9 במצב קל לביה"ח בלינסון".

שמוליק אברהם מנהל אגף חירום וביטחון של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה יחד עם פרמדיקית באיחוד הצלה הענקנו סיוע רפואי ראשוני לשלושה נפגעים (נער ושני ילדים) מהדף שסבלו מפציעות וחבלות ופציעות כתוצאה מרסיסים. תוך כדי הטיפול בזירת האירוע הצטרפו אלינו חובשים נוספים של איחוד הצלה וצוותי כיבוי ולאחר מכן הם פונו לבית החולים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.