מחדל? "זו סערה בכוס מים"

במשטרה הבהירו כי השיחה התבצעה מספר שעות לאחר אותה נסיעה, ונבדקה כחלק מאלפי השיחות שהתקבלו במוקד.

ראש אגף מבצעים במשטרה, ניצב אהרון אקסול, הצהיר הערב כי לא היה מחדל משטרתי: "זו סערה בכוס מים". { בעקבות כרמלה}

לאחר סערת כרמלה מנשה המשטרה יוצאת לקרב על שמה הטוב:  בצהרים חשפה כתבת רשת  ב' כי  שתי צעירות הבחינו במחבל באוטובוס ודיווחו על כך למשטרה. לטענתם  התלונה לא טופלה. במשטרה הבהירו כי השיחה התבצעה מספר שעות לאחר אותה נסיעה, ונבדקה כחלק מאלפי השיחות שהתקבלו במוקד.

ראש אגף מבצעים במשטרה, ניצב אהרון אקסול, הצהיר הערב כי לא היה מחדל משטרתי: "זו סערה בכוס מים".

"אני שומע פרסומים שמעלים אפשרויות שיש מחדל של משטרת ישראל. מדובר בשיחת טלפון שהתקבלה חמש שעות לאחר האירוע", אמר אקסול. "צריך לזכור שבאותו רגע מתקבלות אלפי שיחות לגבי הימצאותו של החשוד. בכמות השיחות הללו, אנחנו מנתבים ידיעות לפי אופיין וחשיבותן. במהלך אותן שעות התקבלו ידיעות שונות על מיקומו, והגבנו אליהן".

הניצב הדגיש כי גם המידע מהנערות לא היה משנה את דרך הפעולה של המשטרה,  "גם אם היינו מתחקרים אותן בנות בשמונה בערב, זה לא היה משנה את הפעולות. עוד באותו ערב הימ"מ פשט על בתים בואדי ערה, והאפשרות שהוא בצפון נבדקה".

 

אקסול הוסיף: "נעשו מאמצים מודיעינים כדי להגיע אליו. לאחר מכן אנחנו מבצעים תחקיר כמו בכל אירוע. זה לא היה משנה את הפעילות שביצענו. אני רוצה לומר כמי שבקיא במודיעין, היה כאן מאמץ מודיעיני מורכב. המחבל נתפס אחרי שבוע, לאחר מאמץ אנושי וטכנולוגי רב. לא היה רגע שבו תמונת המודיעין לא הייתה ברורה לנו. אנחנו מבצעים תחקיר ונסיק את כל המסקנות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.