מחדל כרטיס ה'רב-קו'

המחדל הגדול: למה אין אפשרות להתעדכן מראש בתכולת כרטיס ה'רב קו'?

בתאריך י"ב בתמוז התשע"ג, פנו ב"התאחדות האזרחים למניעת מחדלים בתחבורה הציבורית" לגורמים שונים במשרד התחבורה וכן למס' חברי כנסת בנושא "אי אפשרות קבלת מידע על תכולת כרטיס ה'רב קו'.

הבעיה מתבטאת בחוסר מידע ואי אפשרות להתעדכן מראש בתכולת כרטיס הרב קו, ונסביר זאת בדוגמא:

אדם היוצא מביתו למטרת קנייה כל שהיא, נוטל הוא עמו את ארנקו, ובודק האם יש לו דיי כסף עבור הקניה הדרושה.

קודם עידן ה'רב קו' היה בודק גם כמה ניקובים נשארו לו בכרטיסיה, או כמה שקלים יש לו עבור הנסיעה – ולאחר הבדיקה נערך בהתאם.

אך כעת כשכרטיסיות הנייר מתחבאות להם בתוך כרטיס ה'רב קו, איך ידע להיערך לנסיעה? מנין לו כמה כסף מוטען בכרטיס? או כיצד ינחש את מספר הנקובים שנשארו? – ולכך אין ספק שבדיקה זו חייבת להתבצע מבעוד מועד ולא תועיל שתתבצע רק אצל נהג האוטובוס.

והנה בשבוע האחרון פרסמה חברת 'אגד' מודעה בכלל העיתונות החרדית, תחת הכותרת "א-ב של כרטיסי רב-קו", ובה מובא מידע על כרטיס הרב קו ובין השורות מופיע הקטע הבא:

"קל לבדוק את היתרה הטעונה בכרטיס הרב-קו. בירור היתרה מתאפשר באמצעות מכשירי הכרטוס של הנהגים, בכל הורדת נסיעה ברב קו מונפק כרטיס נייר המראה את יתרת הנסיעות או הכסף הקיים בכרטיס".

אך כפי שהסברנו דברי אגד ריקים מתוכן. היות ואין אפשרות למחזיק כרטיס 'רב קו' לדעת מראש מהי היתרה בכרטיס, הדבר גורם לטרחה מרובה ולחוסר וודאות ממשית. ובזאת שניתן לקבל את המידע הנ"ל מנהג האוטובוס – אין כל תועלת!

ולכך פנו שוב ב"התאחדות האזרחים למניעת מחדלים בתחבורה הציבורית" לכלל הגורמים, שהיות וכרטיס ה'רב קו' נועד בין היתר להקל על נוסעי התחבורה הציבורית, לכך יש להקים מערכת מידע טלפונית/אינטרנטית בה יוכלו מחזיקי כרטיס ה'רב קו' להתעדכן בתכולת הכרטיס.

נשוב ונעדכן עם כל התפתחות בנושא.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בטח שאפשר זה נקרא "עדכון יתרות".
  אתם פשוא לא יודעים. תבקשו מהנהג

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שלא לדבר על כך שבעבר היית יכול לרכוש כרטיסיה אצל כל נהג, ואילו היום מלבד בערים הראשיות אין לך איפה להשיג רב-קו.
  מחדל חמור ביותר!!!
  אגב, אני תושב בית שמש, ולכאורה יש כאן מוקד של סופרבוס לרכישת כרטיסי רב-קו, אלא שבפועל המחשב שלהם אף פעם אינו עובד… מוזר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לא שזה עוזר אבל לאפשר גם בתחנות רכבת במכשיר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב