מחוץ לכלא: יואליש קרויס חזר הביתה

שעות לאחר החלטת הנשיא לשחררו, קרויס הגיע לפני זמן קצר לביתו בשכונת מאה שערים שם המתינו לו 16 ילדיו ורעייתו הנרגשת

יואליש קרויס שוחרר הערב מבית הכלא מעשיהו לאחר שריצה שלושה חודשים מבעד לסורגים, מחוץ לכלא המתינו לו עסקני שכונת מאה שערים שקיבלו אותו בחום. קרויס הגיע לפני זמן קצר לביתו בשכונת מאה שערים שם המתינו לו 16 ילדיו ורעייתו שקיבלו אותו בחום.

בתוך הבית, הוא התקבל בחום ואהבה על ידי בני המשפחה ותושבי השכונה שקיבלו אותו לקול צלילי "עוצו עיצה".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט, היום (חמישי) לחון את יואל (יואליש) קרויז לאחר שריצה חלק ניכר ממאסרו. קרויז, תושב מאה שערים בירושלים נשפט לחמישה חודשי מאסר לאחר שהורשע בעבירות מס שנעברו על ידו כשהפעיל משחטה במאה שערים.

 

קרויס אב ל-16 ילדים, ואשתו צפויה ללדת בימים אלו. החלטת הנשיא ניתנה בעקבות המצוקה המשפחתית הקשה אשר מטעמי צנעת הפרט לא ניתן להרחיב בה.

בנו של יואליש אמר בתגובה: "במשפחה מתרגשים מאוד, קיבלנו את ההודעה יחד עם כולם. בשבוע האחרון נעשו מאמצים מצד כמה חברי כנסת ושרת המשפטים. דיברתי איתו עכשיו והוא לא האמין למשמע אוזניו, הוא יצא ביממה הקרובה הביתה".

 

יצוין כי בית המשפט קבע כי בהפעלת המשחטה, הפונה לא פעל מתוך בצע כסף, אלא מטעמים אידיאולוגיים – דתיים.

 

יואליש קרויס, איש העדה החרדית נכנס לפני כחודש שערי כלא מעשיהו ברמלה, בגין אי – דיווח על הפעלת משחטת עופות שניהל במאה שערים.

 

הפרשה החלה בקול רעש גדול לפני 6 שנים עם מעצרו של קרויס במבצע בו השתתפו למעלה מ- 100 שוטרים. מאז שוחרר הוא ניהל את משפטו, והיום הוא כאמור נכנס לכלא. לימים טען קרויס: "לא היו צריכים לבוא עם כל כך הרבה שוטרים. אם היו מרימים טלפון והייתי מתייצב".

צילום חיים גולדברג

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.