תאונת המטוס: אותרה הקופסה השחורה(וידאו)

האסון האוירי בצרפת:הותר לפרסום כי איל באום, ישראלי כבן 39, הוא בין ההרוגים בהתרסקות. כל הפרטים

במשרד החוץ מאשרים כי איש העסקים אייל באום היה על טיסה 4U9525 מברצלונה לדיסלדורף שהתרסקה היום (שלישי) באלפים הצרפתיים. הודעה נמסרה למשפחתו. "המשפחה מתכנסת בכאבה בשעות האלה", סיפר גיסו של באום לחדשות 2.

הסיקור במהדורה המרכזית
(באדיבות רשת)

 

152 נוסעים כולל אנשי הצוות והטייסים שהיו על טיסת 4U9525 של ג'רמנווינגס, חברת בת של לופטהאנזה, נהרגו היום (ג') בתרסקות הטיסה בדרום צרפת. שר התחבורה של צרפת, אלן וידאלי, מסר כי אין ניצולים. הנוסעים ברובם היו אזרחי ספרד וגרמניה. משרד החוץ בודק את החשש כי ישראלי היה על המטוס.

המטוס, מדגם איירבאס A320, היה בדרכו מברצלונה שבספרד לדיסלדורף שבגרמניה. הטיסה יצאה מברצלונה בשעה 11:01 (שעון ישראל) ובשעה 12:15 נעלם המטוס מן מהמכ"ם ואבד עמו הקשר. מג'רמנווינגס נמסר כי המטוס החל לצלול דקה אחרי שהגיע לשיא הגובה וכי איבוד הגובה נמשך כשמונה דקות עד שפגע בקרקע.

שני מסוקים משטרתיים איתרו את המטוס בין העיירות דיניה-לה-באן לברסלונט שבאזור הרי האלפים. המטוס אותר בגובה 2,000 מטרים והגישה למקום ותנאי החיפוש היו קשים במיוחד. ממשטרת צרפת נמסר כי ייקח ימים עד להשלמת חילוץ הגופות.

בפעם האחרונה שנראה המטוס במכ"ם גובהו היה 10,000 רגל למרות שגובה הטיסה המקובל בטיסה בינלאומית הוא 31 אלף רגל. אהרון לפידות, מומחה לתעופה, אמר לוואלה חדשות כי "שום טייס לא יטוס מול האלפים בגובה כל כך נמוך, כנראה שהייתה איזו תקלה שגרמה לו להנמיך. יכול להיות שהוא חיפש שדה לנחות בו נחיתת חירום".

לפי כלי התקשורת הצרפתיים, בשעה 11:47 החל המטוס לצנוח במהירות עצומה מגובה של כ-31 אלף רגל ל-10,000 רגל. מהירות הנמכה זו אינה חריגה בכניסה לשדה תעופה לצורך נחיתה אך מאחר ולא היה שדה תעופה באזור עדיין מנסים לפענח מה הייתה סיבת ההנמכה. נבדקת האפשרות שהטייס ניסה לנחות במקום חלופי אך נתקל בהר.
נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת בארמון האליזה. הוא אישר כי מדובר באזור קשה לגישה וקרא לסולדריות ולתמיכה מאזרחי צרפת.

הולנד ערך לאחר מכן פגישת חירום עם ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. ראחוי מסר לאחריה: "אני מזועזע עמוקות מהתאונה הנוראה הזאת. נעשה כל שביכולתנו על מנת לתמוך במשפחותיהם של הקורבנות". מרקל מסרה כי היא "מזועזעת" ואישרה כי שר התחבורה הגרמני אלכסנדר דוברינדט ושגרירת גרמניה בפריז בדרכם לזירת התאונה.

ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס הבהיר לאחר ההתרסקות כי טרם התבררה סיבת ההתרסקות. "אנחנו לא יודעים את נסיבות ההתרסקות" אמר. "אנו חוששים כי 150 הנוסעים ואנשי הצוות נספו בהתרסקות". ואלס הוסיף כי שר הפנים ברנאר קזנוב בדרכו לזירה.

תושב פרה-אוט-בלאון הסמוכה למקום ההתרסקות מסר לרשת "פראנס טי-וי אינפו": "אנחנו נמצאים בעמק. ההתרסקות הייתה בצדו השני של ההר, אנחנו לא שמענו כאן כלום". הוא הוסיף כי מדובר באזור "קשה לגישה". לדבריו, "רק המסוקים יכולים להגיע לשם, או שצריך לצעוד במשך כמה שעות, לפחות שלוש, על מנת להגיע לשם".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.