מחטף: עיריית ירושלים פינתה את 'שובו'

כעס רב בקרב רבנים ואישי ציבור מהתנכלות מכוונת של עיריית ירושלים לבית הספר 'שובו' ולפנותו מכיתות לימוד במבנה שברחוב שדרות נווה יעקב 38. {יתד תוקף}

כעס רב בקרב רבנים ואישי ציבור מהתנכלות מכוונת של עיריית ירושלים לבית הספר 'שובו' ולפנותו מכיתות לימוד במבנה שברחוב שדרות נווה יעקב 38.

עד כה המבנה המרווח שימש שני מוסדות, אחד מהם – בי"ס יסודי 'שובו'. לאחרונה החליטה העירייה לפנות את בי"ס 'שובו' ולהקצות את כולו למוסד השני שאין רוח חכמים נוחה הימנו, זאת לטענת ועד ההורים ללא שום הצדקה או צורך מאחר ולמוסד המקביל אין די תלמידים למלא את כל כיתות הלימוד.

ועדת החינוך בכנסת צפויה להתכנס הבוקר וחברי הכנסת החרדיים, בהם גפני, מקלב, בן צור ומרגי צפויים לעלות את נושא ההתנכלות, בדרישה נחרצת מעיריית ירושלים להביא להחזרת המצב לקדמותו והסדרת ביה"ס בכיתות לימוד במבנה מסודר וראוי, כאשר עיני הורים רבים תלויות לראות האם יוכלו להמשיך להעניק לילדיהם חינוך תורני ברמה גבוהה או ח"ו יאלצו לשלוח למוסדות ממלכתיים.

במשך 20 שנות קיומו טולטל בית הספר "שובו" ממקום למקום, בין היתר הועבר לבית וגן משם לקטמון, ומספר שנים היה צמוד לבית ראש הממשלה, במבנה ברח' סמולנסקין. לפני כחמש שנים בפגישה שנערכה בין ראשי שובו-ארה"ב ובראשם יו"ר "שובו" הרב אברהם בידרמן, וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, הוכרז באופן רשמי ופומבי שרשת הקירוב תזכה למבנה קבע בנווה יעקב עבור ביה"ס היסודי, הבטחה מפורשת שלא קוימה.

מצבו הנוכחי מדיר שינה מעיני גדולי ישראל שליט"א כאשר עתידם של מאות ילדי ישראל לוט בערפל, והורים רבים מסרבים לשלוח ילדיהם למקום מוזנח ולא ראוי ללימודים – כמו מתחם הקרוונים שהעירייה מבקשת להעביר אליו את בי"ס 'שובו'.

בכינוס חירום שנערך לאחרונה בראשות רבני השכונה הדגישו את הסכנה בסגירת המוסד כאשר רוב תלמידי ביה"ס הינם תושבי השכונה, והסיבה היחידה שביה"ס אינו מונה היום מאות תלמידים היא רק בגלל סכנת הסגירה הרובצת עליה מטעם העירייה מדי שנה. אם פעם אחת ולתמיד ביה"ס יעמוד באופן קבע במקום, ויקבל רישיונות כחוק, אין ספק כי תלמידים רבים יירשמו אליו, כולל רבים מילדי עולי צרפת המתגוררים בשכונה.
הנהלת 'שובו' מסרבת לקבל את הצעת העירייה המבזה לעבור למתחם קרוואנים, בפרט כאשר ידוע לכל שניתן להישאר שנים רבות במבנה ממנו העירייה פינתה אותם, וזאת מבלי לפגוע במוסדות הצמודים.

מנכ"ל רשת הקירוב 'שובו' הרב חיים מיכאל גוטרמן אמר הבוקר ל"יתד נאמן" כי הוא "סמוך ובטוח שהבי"ס הראשון שפתח הגאון רבי אברהם פאם זצוק"ל לא ייסגר ויקלוט ילדי צרפת, בסיועם ובהשתדלותם של שלוחי דרבנן". לדבריו "רק אתמול הקרן לקליטת עולי צרפת פנו אלינו ורצו לשלוח תלמידים לשובו אך בשל המצב הנוכחי הם לא יכולים לשלוח אלינו".

גוטרמן ציין את התגייסותם של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, המנהל הכללי של החינוך העצמאי הרב אליעזר סורוצקין ויו"ר החינוך העצמאי אברהם יוסף לייזרזון שפועלים ללא לאות להצלחת רשת הקירוב בכלל ומוסד זה בפרט.

חבר מועצת העירייה ישראל קלרמן הגיב ל"יתד נאמן": "אני רואה את המקרה בחומרה רבה, גם כלפי העירייה וגם כלפי משרד החינוך שמסוגלים להוציא את ביה"ס שובו ממקום שרק כמה שנים קודם לכן, הם אלו שנתנו להם את המקום ועוד באישון לילה לפנות להם את הכיתות. אי אפשר לסדר היום על אירוע חמור כזה".

יו"ר סיעת "יהדות התורה" בעיריית ירושלים אליעזר ראוכברגר אמר כי "מדובר בבית ספר המוציא יקר מזולל. כואב מאד שכך נהגו במינהל החינוך הכללי בעיריית ירושלים עם מוסד יקר זה שבו לומדים ילדים ממשפחות קשות יום. זו השפלה ומעשה שלא ייעשה. חבריי ואני עושים כל מאמץ כדי למצוא פתרונות ואני מקווה שהם יקבלו מענה הולם וראוי כפי שמגיע להם".

תגובת עיריית ירושלים על הטענות החמורות, טרם התקבלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.