מחיר הבגידה: 11 שנים בכלא לגונן שגב

שגב הודה בריגול חמור לטובת איראן – וייכנס ל-11 שנים בכלא. בכך אישר בית המשפט את הסדר הטיעון שהושג בין הצדדים

מחיר הבגידה: השר לשעבר גונן שגב נדון הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים ל-11 שנות מאסר, זאת לאחר שהודה בעבירות של ריגול חמור לטובת איראן. בכך אישר בעצם בית המשפט את הסדר הטיעון שנחתם עם השר לשעבר.

לפי פרטי החקירה שהותרו לפרסום, גונן שגב, שבשנים האחרונות התגורר בניגריה, הגיע לגינאה המשוונית במהלך חודש מאי 2018. לפי בקשת משטרת ישראל, הוא הועבר לישראל לאחר שגינאה המשוונית סירבה להתיר את כניסתו לשטחה על רקע עברו הפלילי.

מיד עם הגעתו לישראל, גונב שגב נעצר לחקירת שב"כ והמשטרה, לאחר שנאסף מידע שהצביע על חשד כי שגב מקיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני ומסייע להם בפעילותם נגד מדינת ישראל. בחקירה התברר כי השר לשעבר גויס ופעל כסוכן מטעם המודיעין האיראני. החקירה העלתה כי בשנת 2012 נוצר קשר בין שגב לבין גורמים מהשגרירות האיראנית בניגריה, ובהמשך אף הגיע פעמיים למפגשים באיראן עם מפעיליו, תוך שזהותם כאנשי מודיעין הייתה ברורה לו.

החקירה העלתה עוד כי שגב נפגש עם מפעיליו האיראניים ברחבי העולם, בבתי מלון ובדירות אשר להערכתו משמשות לפעילות חשאית איראנית. שגב אף קיבל מערכת תקשורת חשאית להצפנת המסרים בינו לבין מפעיליו. בנוסף, שגב העביר למפעיליו מידע הקשור למשק האנרגיה, לאתרים ביטחוניים בישראל, למבנים ולבעלי תפקידים בגופים מדיניים וביטחוניים, ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.