האם בבעלזא סירבו לארח את ישי במעמד הדלקת הנרות? (וידאו)

לאחר ההתעלמות ביומונים ישי סופג מחיר נוסף להליכה העצמאית: הפרשן מני גירא חשף ב"קול חי" כי אלי ישי רצה להגיע למעמד ההדלקה בבעלזא – וסורב. ישי במקביל מפרסם הכחשה לשמועות הפיוס: "רצים עד הסוף". ומה קרה לבסוף בבעלזא?

ההבדל בין יולי לאלי: המעמד המפורסם של הדלקת נרות החנוכה בבית המדרש הגדול של בעלזא בירושלים הפך מזמן לצד אירוע דבקות של חסידים ורבם ליעד מועדף לעלייה לרגל לפוליטיקאים חרדים ושאינם. רק בחנוכה הנוכחי, מלבד הרב אברהם רובינשטיין, משה אבוטבול וח"כ מוזס, הגיע גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להשתתף באירוע המרשים ובסיומו להתברך אישית מפי האדמו"ר.

אולם אמש, מסתבר, שילם אלי ישי את מחיר השבירה מהגזרה החרדית המוכרת: הפרשן מני גירא חשף הערב ב"קול חי" כי אמש פנו אנשיו של אלי ישי למקרובי האדמו"ר וביקשו לתאם את אירוחו של ישי בכבוד המקובל בהדלקה הערב, אלא שהמקורבים חזרו אליהם עם תשובה לפיה במצב שנוצר אין זה רצוי כעת ולפיכך לא יתואם הנוהל הרגיל של ההזמנה והאירוח המרשים לו זוכים – כאמור – אף פוליטקאים שאינם דתיים. יצוין, כי מדובר במחיר נוסף להתעלמות משמו של ישי ביומונים החרדים בצורה מוחלטת.

כפי התרחיש שדווח קודם לכן ב"קוקר", למרות הסירוב הגיע ישי הערב למעמד ההדלקה בבעלזא. במקום הפנייה לאזור האחמי"ם הושיבו אותו במקום צדדי ומורחק. מסתבר שהרמז הבוטה הובן ולאחר מספר דקות הוא פרש מהמעמד.

במקביל, על רקע שמועות שנפוצו על יוזמת פיוס שמקורה במכתב של הגר"מ מאזוז הקורא ליזום פגישה בין דרעי לישי, הוציא האחרון הודעה לפיה "אנחנו רצים עד הסוף. אני רוצה להבהיר שמפלגת יחד- העם איתנו בראשותי ממשיכה בכל הכח!"

מנגד אומרים גורמים בחסידות כי "לבעלזא אין כלל התנגדות למפלגתו של ישי או לש"ס, אך האדמו"ר הידוע כאיש הפועל רבות לשלום העדיף בתחילה שלא לקבלו מחשש כי הגעתו תיראה כתמיכה בישי ובכך ליצור פילוג, אך, לאחר חשיפת "הדיווח" בקול חי, מצאו לנכון בבעלזא לקבל את אלי ישי (כפי שרואים בתמונה), שהיה תמיד מקורב לחצר החסידות ונהג להתייעץ עם האדמו"ר פעמים רבות, זאת: מחשש שאי קבלתו תהווה פגיעה אישית בישי".

עוד הוסיפו ואמרו כי "בימים האחרונים התבטא האדמו"ר בכאב רב על המחלוקת בתוך תנועת ש"ס".

צפו הדלקת הנרות בעלזא אמש – צילום: א. מ. ש
[alooma ref="ba006190ad7c404ae6295413092e7772.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחרי זה הם ירוצו להתלקק לו כמו שעשו לרב עמאר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הסיבה היחידה ש״ליקקו״ לרב עמאר זה כדי שהוא לא יילך עם אלי ישי. זה היה תרגיל ומסתבר שמוצלח מאוד.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב