בעקבות בקשת הדחייה של ליצמן – בכיר באגו"י תקף אותו: "ביזיון ללומדי התורה"

בכיר ב'אגודת ישראל' תקף אתמול את ליצמן על בקשתו לדחות את חוק הגיוס. ב'דגל' וש"ס גם לא אהבו, בלשון המעטה, את פעולת היחיד של ליצמן, והחליטו: ניתן לו להתמודד לבד עם המשבר

אמש יצאה הודעה מטעם סיעות הקואליציה בנוגע לבקשת הדחייה המחודשת מבג"צ בעניין חוק הגיוס, זאת לאחר בקשתו של סגן השר ליצמן – בטענה שהמועצת החסידית הורתה בפעם הקודמת לפרוש באם יעבור החוק, ולכן, ביקש ליצמן, צריך עוד זמן לבדוק איתם שוב, בתקווה שלא יורו על פרישה.

אלא שב'אגודת ישראל', כך מסתבר, ישנם שחולקים על ליצמן בנוגע לבקשת הדחייה. בכיר במפלגה, כך נודע ל'אקטואליק', הטיח אמש בפניו כי בקשתו לדחייה בישיבת ראשי הקואליציה הייתה מיותרת, שכן לדעתו היה צריך לסיים עם הסחבת בעניין חוק הגיוס, ולא להתחיל שוב עם ביזיון "מסע הדחייה של החוק", כלשונו.

"זה לא נכון לבקש ארכה נוספת מבג"צ. צריך לסיים את הסאגה הזו במהרה. ככל שהזמן עובר זה לרעתנו. לבקש שוב דחייה, גורם להתעסקות מיותרת עם החוק וביזיון ללומדי התורה. צריך לגשת לגדולי ישראל ולקבל החלטה. אם יורו לפרוש נפרוש, אם לא – זה מצוין ויהיה סוף לסאגה הזו", אומר אותו בכיר הבוקר ל'אקטואליק'.

בתוך כך, גורם בש"ס סיפר ל'אקטואליק' כי במפלגתם ובמפלגת 'דגל התורה' לא אהבו, בלשון המעטה, את קבלת ההחלטה של ליצמן מבלי להתייעץ איתם, אך בכל זאת דרעי וגפני רואים לנכון לתת לליצמן להתמודד לבדו עם המשבר הזה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עסקני אגודת ישראל חסרי אחריות...

    צריך לטפל בבעיות

    לדחות ולדחות ולדחות ולדחות בעיות....................... |
    הגב