מחלוקת בפלג? הגר"ע אויערבאך: "דבריי נגד ההפגנות – סולפו"

אמש פורסמו הקלטות של הגר"ע אויערבאך, מרבני שכונת בית וגן וחבר מועצת גדולי התורה של 'הפלג הירושלמי', נגד ההפגנות והשפעתן על הבחורים. כעת הגר"ע מכחיש את הדברים במכתב מיוחד

הגאון רבי עזריאל אויערבאך, מרבני שכונת בית וגן וחבר 'מועצת גדולי עולם התורה' של הפלג הירושלמי, צוטט אתמול כמדבר נגד ההפגנות והמחאות ברחובות של בחורי הפלג. כעת הוא מכחיש את הדברים במכתב מיוחד, תחת הכותרת: "יסכר פי דוברי שקר".

במכתבו כותב הגר"ע: "שמעתי שסילפו דבריי בזדון לב ופירסמו בשמי דברים שאמרתי בשיחה פרטית, ובאו לעוות ולסלף הדבר ולהשתמש בזה כאילו נאמרה מפי הוראה שלא להשתתף במחאה כנגד גזירת הגיוס וכנגד מה שלוקחים לכלא הצבאי את הבחורים מוסרי הנפש ובני העליה.

"ובאמת הדבר ברור שלאחר שכבר הורה זקן הלא הוא מרן ראש הישיבה אחי הגדול זצוקללה"ה, א"כ זהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו. וכפי שכבר קיבלו עליהם חשובי תלמידי החכמים גדולי מרביצי תורה והוראה שנתכנסו במועצת גדולי עולם התורה והיתה הכרעתם הברורה להמשיך בדרכו בכל הענינים וגם בענין זה שצריך להרעיש עולם ומלואו על דבר זה".

בהמשך הוא מסביר את ההקלטה: "וכל מה שאמרתי בשיחה זו היה הדבר הפשוט שבד בבד עם החובה הברורה להשתתף במחאה יש לדאוג שלא יהיו בין הבחורים כאלה שיעשו מעשים שאין לעשותם, וכמו שכבר הזהירה בשנים האחרונות הועדה להצלת עולם התורה לפני כל הפגנה ומחאה.

"ועל כן הנני מקפיד מאוד על כל מי שמסלף ומפרסם בשמי דברים מסולפים, שכל כוונתם בזה רק לסייע בידי רודפי עולם התורה הרוצים לעקור את הכל, וזהו עוון בל יכופר".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בעקבות חשיפת הקלטה בה נשמע הגאון רבי עזריאל אוירבך שליט"א מדבר נגד השתתפות תלמידי ישיבה בהפגנות 'הפלג', מבהיר הרב: "סילפו דבריי בזדון ופירסמו דברים שאמרתי לאחד בשיחה פרטית" אבל אני בעד הפגנות נגד הגיוס.

    בעקבות חשיפת הקלטה בה נשמע הגאון רבי עזריאל אוירבך שליט"א מדבר נגד השתתפות תלמידי ישיבה בהפגנות 'הפלג', מבהיר הרב: "סילפו דבריי בזדון ופירסמו דברים שאמרתי לאחד בשיחה פרטית" אבל אני בעד הפגנות נגד הגיוס.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב