מחלוקת קשה בין הרב רבינוביץ והרב בני לאו בנוגע להכנסת כלבי הנחיה לכותל

היום כשעיוור רוצה להכנס לכותל עם כלב נחיה, הדבר נאסר עליו, זאת בהוראת רב הכותל שאוסר את הכנסת הכלב לרחבת התפילה והורה לסדרני הכותל שעיוור שבא עם כלב נחיה, יש למצוא לו מקום אחסון לכלבו וללוותו לרחבת התפילה, "כדי שיוכל להתפלל ליד שריד בית מקדשנו מבלי צורך להשתמש בכלב".

הרב בני לאו, לא היה מרוצה מהפסיקה של רבינוביץ והציע פתרון אחר: "לייצר נתיב מיוחד שיהיה פתוח לאנשים עם כלבי נחייה ויוביל אותם ישירות לתוך רחבת התפילה. נתיב זה שיהיה מסומן באופן ברור ובולט, יאפשר לאנשים המפחדים מכלבים לבחור צד אחר של הרחבה ויאפשר לאנשים עם כלבי נחייה לעמוד מול אבני הכותל ולהשיח לבם עם אביהם שבשמיים".

אך הדבר שהוא הציע עורר את זעמו של רב הכותל שכתב לו במכתב: "בכותל לא ניתן ליצור נתיבים בגלל ריבוי המבקרים בו, בוודאי העיוור לא יודע לכוון את עצמו למקום זה. יש לזכור שפעמים רבות הרחבה מלאה מתפללים וכניסה עם כלב נחייה יכולה לעורר מהומה".

אך עם כל חילוקי הדעות ביניהם המצב נשאר כפי שקבע הרב רבינוביץ שעיוורים שיגיעו לכותל יסתפקו בימים אלו בפתרון של רב הכותל שהסדרנים ילוו אותם עד למקום התפילה ברחבה ובינתיים הכלב יישאר במקום המיועד לו מראש.

צילום פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.