"כולנו אייכלר": הח"כים החרדיים נגד שי פירון

אחרי הראיון שהעניק שר החינוך שי פירון ל'ידיעות אחרונות' ביום שישי והסערה שחולל, גם הח"כים החרדיים כמובן אינם שותקים.

ח"כ משה גפני הגיב לדברי פירון, שאמר כי המוסדות החרדיים לא יתוקצבו אם לא ילמדו את מקצועות הליב"ה. גפני אמר כי "האיש לא מבין במערכת החינוך בכלל ובחינוך החרדי בפרט, כנראה לפיד לא שם אותו בתפקידו כדי שיסייע ויועיל לחינוך הממלכתי אלא כדי לפגוע בחינוך החרדי".

עוד אמר גפני כי "בכל פעם שיהדות התורה הייתה בקואליציה, לא היו קיצוצים במערכת החינוך הממלכתית ובמוסדות להשכלה הגבוהה, ולהפך, הייתה הגדלת תקציבים. כשיהדות התורה לא בקואליציה יש קיצוצים והפחתה בתקציבים אלו. במקום ששי פירון יאיים על החינוך החרדי שהוא אינו מבין בו, שיטפל בתקציבים של החינוך וההשכלה הגבוהה, ולא יקצץ בהם".

גם ח"כ מאיר פרוש הגיב בחריפות לדברים. פרוש אמר כי "הנסיון לכפות על החינוך החרדי המבוסס על הצלחה מוכחת שנבנית בהנחייתם של גדולי ישראל, את הפרמטרים של החינוך החילוני הנכשל – הינו אבסורדי ומעורר גיחוך, זאת כאשר על פי נתוני משרד החינוך וארגון המורים ישנם עשרות אלפי תיקים פתוחים במשטרה כנגד בני נוער. עשרות אלפי תלמידים צרכו סמים ומשקאות חריפים, ומורים רבים דיווחו שהוכו בידי תלמידיהם".

עוד הוסיף פרוש ואמר כי "אני מציע לשר החינוך שי פירון להפשיל שרוולים ולטפל בפרי הביאושים של מערכת החינוך הממלכתי, לפני שהוא מטיף ומנסה לכפות לימודים כאלה או אחרים על מערכת החינוך החרדי, בה תלמידים אינם מכים את מוריהם, ואינם צורכים סמים ואלכוהול".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.