הקרע הספרדי: אנשי עסקים מצרפת מנסים לתווך בין ישי לש"ס (וידאו)

דיווח: למרות שהקרע בהנהגה הספרדית נראה בלתי הפיך, מנסים מספר אנשי עסקים מצרפת לאחד בין הניצים. המתווה: שתי מפלגות שירוצו ברשימה אחת, בדומה למודל הקיים ביהדות התורה. בתוך כך, במחנה ישי מגיבים על מכתב החכי"ם נגד: "הם מפחדים מדרעי


כשהקרע בציבור הספרדי נראה בלתי הפיך, וברקע מתפרסמים סקרים בלתי מחמיאים בעליל, יש מי שמנסים לעשות את הבלתי-יאמן ולגשר בין הניצים.

אמש דיווח יאיר שרקי בערוץ 2 כי מספר אנשי עסקים מצרפת מנסים לגשר בין ישי לדרעי באמצעות מתווה זהה למודל שקיים ביהדות התורה, קרי: שתי מפלגות (במקרה הזה מפלגתו של ישי לצד ש"ס המקורית) ירוצו תחת רשימה אחת.

סיכויי מימוש המהלך לפי שעה קטנים מאוד, אולם הם צפויים לגדול ככל שהסקרים ימשיכו לחזות שחורות לשתי הרשימות.

בתוך כך, במחנה ישי הגיבו למכתב חברי הכנסת של ש"ס נגדו והאשימו את החותמים בכך שהם פעלו "מתוך תחושת פחד מפני דרעי".

כזכור, חברי הכנסת של ש"ס שלחו מכתב חריף לאלי ישי בשל הצעד הפוליטי בו נקט. במכתב נאמר: "בימים האחרונים הנך מפיץ כי נעשה בשנה האחרונה ניסיון לפילוג בסיעה של כמה חברי כנסת ואתה מנעת את זה, וכן כאילו חל איסור להתראיין שלא באישור יו"ר התנועה הרב אריה דרעי.

הרינו להבהיר, לא די במעשה החמור שעשית בכך שעזבת את התנועה תוך שימוש בשמו של מרן זיע"א וחילול ה', הנך מוסיף חטא בכך שהנך בודה סיפורים מליבך. לבל ישתרש שקר זה נעמיד דברים על דיוקם.

אנחנו בניגוד אליך, לא היינו שותפים מעולם לא במעשה ולא במחדל לניסיון פילוג בתנועה, משלא עלתה בידך בחרת לממש את משאלת הלב שלך ולפרוש לבד כנגד רבותינו חברי מועצת חכמי התורה.

למען הסר ספק, יו"ר התנועה הרב אריה דרעי מעולם לא אסר עלינו להתראיין ולהביע את דעתינו, להפך הוא עודד אותנו להתראיין ולהביא את דבר התנועה לציבור, אך ביקש שבנושאים חשובים המייצגים את עמדת התנועה ולא את פעילותנו האישית כגון כניסה לממשלה וכו' נקיים את דבריו של מרן זיעא "דבר אחד לדור וגו' ומפני רגישותם של הדברים נעשה זאת בתיאום.

לעומת זאת, בזמן כהונתך כיו"ר התנועה חל עלינו איסור מוחלט להתראיין גם בנושאים חשובים פחות. די להזכיר שזו הסיבה שבגינה סילקת את חיים אמסלם, על אף שהיתה לו הסכמה מראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז להביע דעתו בנושא הגיורים.

אלי, תנועת שס וכבודו של מרן חשובים לנו יותר מכל חברות כזו אחרת, לא נשתוק ולא ניתן לך ולאף אחד מטעמך לנסות לפגוע בתנועה ע"י הפצת עובדות שאינן נכונות.

החותמים בכאב למען כבודם של מרן זיע"א ורבותנו נשיא וחברי מועצת חכמי התורה שליט"א"

על המכתב חתמו כל חברי הכנסת של ש"ס

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב מאזוז הכי נאמן למרן הגר"ע.כנסו
  די שימו את האמת על השולחן! הרב מאזוז הוא הראשון שצעד לצידו של מרן הרב עובדיה יוסף קחו דוגמאות עד שאתעייף:

  כשהוקמה מפלגת ש"ס ארגנו את כנס הפתיחה וסכמו עם כל הראשי ישובות הספרדים לבוא, הגיע הכנס ואף רב לא הגיע כולם כן כולם ברחו היחיד שהגיע זה הרב מאזוז הוא היה על הבמה עם הרב עובדיה לבד יש תמונה לספקנים! שאר המפחדים מהאשכנזים הצטרפו רק בהמשך הדרך, וזה מה שיקרא עכשיו.

  לאורך כל התקופה בכל פעם שתקפו את מרן ביתד וכדו' על היתר המכירה על נאומו ב'דרשו'ועוד הרבה פעמים היחיד שהיה מתבטא ועולה לדיו להגנתו זה היה הרב מאזוז!

  בכל מערכת בחירות תמיד הרב המקדים בשבוע האחרון סמוך לבחירות מביאים ללוין את הרב מאזוז כי הוא מדבר באמת וללא פחד מאיש ברור חד ותקיף, עד כדי כך ההשפעה ענקית שלמי שזוכר את עלון 'אל המעיין' בכל שבוע כזה היו מפרסמים מודעה מה שלא עשו לאף רב!

  גם בפן ההלכתי למרות שיש מחלוקות דבר המתבקש וסביר לקרות בין שני פוסקי הלכה עצמאיים ולא מעתיקנים וחסרי ידע בפסיקה וד"ל, למשל בנושא ר"ת במוצאי שבת למרות שהרב מאזוז חולק על הגר"ע וסובר כהגאונים הוא עצמו נוהג כר"ת וכך גם מורה בישיבת כסא רחמים ולתלמידיו רק בגלל "שיצא מפיו של מרן הגר"ע"
  בבקשה טיפת כבוד והערכה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אריה דרעי משקשק ולכן שולח כל מיני אנשים לנסות לתווך

  אני קורה לאלי ישי להיות חזק ולא להיכנע לדיקטטור הזה הפעם הוא גומר עליו לגמרי ודרקי הופך להיות הסטורייה!

  קוי כהן |
  הגב