מחסור חמור בדם: היעד 900 מנות

"חובה עלינו להגיע ליעד של 900 מנות דם לפחות, בהתרמת דם המונית", כך הוחלט בישיבת הערכות מקצועית של כלל הגורמים הרלוונטיים לקראת התרמת הדם ההמונית הצפויה להתקיים ביום חמישי הבא, כז' אדר א' בבנק מזרחי- טפחות, רחוב מלכי ישראל 16 בשכונת גאולה בי-ם על ידי ארגון 'לב מלכה' בשיתוף עם בנק הדם של מד"א.

ההתרמה מתקיימת לנוכח מחסור חמור במנות דם בבנק הדם, המסייעות מדי יום למאות ואלפי חולים ברחבי הארץ אשר זקוקים למנות דם. בתקופה זו של החורף ולקראת חג הפורים- כמעט ולא נאספות מנות דם, וזהו מצב חמור ביותר, שעלול לגרום לפיקוח נפש של ממש. לכן, בכל שנה בתקופה זו נערכים לאסוף כמה שיותר מנות דם על מנת למנוע מצב של חוסר חמור.

בארגון 'לב מלכה' בשיתוף עם בנק הדם של מד"א נערכים מזה שבועות ארוכים להתרמה בהיערכות חסרת תקדים יחד עם צוות הצלה שבראשות אברהם רייכמן. המתנדבים עובדים יומם וליל וטרודים בהכנות קדחתניות לקראת התרמה הענקית, כשלפניהם מטרה אחת- לאסוף כמה שיותר מנות דם. ההיערכות למבצע כוללת את גיוסם של ראשי 'בנק מזרחי- טפחות' לצורך שימוש בסניף הבנק כמוקד ראשי להתרמה. בנוסף, מנהלי בנק הדם הארצי נערכים בצורה חסרת תקדים להתרמה המונית, וצפויים להציב, בנוסף לעמדות שבתוך הבנק, גם ניידות דם ענקיות מחוץ לבנק על מנת לספק עמדות נוספות לרשות הבאים לתרום דם.

ארגון 'לב מלכה' קורא לכלל הציבור לבא וליטול חלק במצווה זו, אשר מסייעת להצלת חולים הזקוקים לעזרה ובכך גם למנוע דחיית ניתוחים לעשרות אנשים הממתינים בקוצר רוח. יו"ר ארגון 'לב מלכה' הרב אהרן אברמן מסר כי כידוע כל מנת דם יכולה להציל עד 4 אנשים שונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.