כך משכנעים ב'הלל' לחתוך את הפאות (וידאו)

אפרת ברגר עקבה אחרי יהודה, בחור צעיר בן 19 שקשה לעמוד בקסם שלו, שהתחנך כל חייו במשפחה חסידית אדוקה.

לאחר התחבטויות ולבטים מחליט יהודה לעשות את הצעד האחרון של יציאתו בשאלה: לחתוך את הפאות. { מחריד}

בפרויקט הגמר שלה במחלקה לאמנויות המסך בבצלאל, עקבה אפרת ברגר אחרי יהודה, בחור צעיר בן 19 שקשה לעמוד בקסם שלו, שהתחנך כל חייו במשפחה חסידית אדוקה.

לאחר התחבטויות ולבטים מחליט יהודה לעשות את הצעד האחרון של יציאתו בשאלה: לחתוך את הפאות.

יהודה לא ממהר לעשות זאת, זה קשה לו. אך מתנדבים של ארגון הלל בדרכי השיכנוע שלהם משכנעים אותו ל'חתוך' את הפיאות ולעשות צעד נוסף לתוך החילוניות.  

גזויינדלעך  – קשה לצפייה לבעלי לב חרדי.

נכון שלראות סרט במסך גדול זה טוב, אבל בבית אפשר לא לצאת מהבית, לאכול ולקפל רגליים בתנוחות לא אפשריות עד שהן מקבלות טקסטורה של ספה. ובזה קשה להתחרות.שמחה לבשר ש'גזוינדלך' יוקרן השבוע בYes Docu ויהיה אפשר לצפות בו במסך הקטן.זה יקרה ביום שלישי, 13.9, בשעה 21:00[ואח"כ גם ברביעי, 14:05, במוצ"ש ב22:00, ובאותו לילה הוא גם יעלה לVOD]שוב זה הזמן להודות ל Yehuda Goldshtein Moshe Itzik Riss Feigy Aran כהן אלי Tal Shefi Shahaf Wagshall Alberto Shwartz Soü Strike Schwartzman yes דוקואה ויש טריילר

‎Posted by Efrat Berger on‎ ראשון 11 ספטמבר 2016

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה ה ילל נים האלה מחפסים פו שיחתכו את עצמם בגרמניה הסקין הדס יקבלו אותם בזרועות פתוחות אולי אז יזכו להבין מהות היהודי

  אוהב ישראל |
  הגב
  • נו, ונהיה מאושר יותר? מה יש לחילונים למכור? קצת גשמיות ולא יותר... מניחה שיחזור בו ויגדל שוב את הפאות שלו.

   ישנם חרדים "מסכנים" שלא מצליחים ללמוד, כמובן שגם בציבור החילוני ישנם כאלו שלא יכולים ללמוד, אבל בציבור החרדי הבחורים האלו "מסכנים" כי משעמם להם בישיבה ומתחילים לעשות שטויות ואז הם נדחים ע"י החברה, מקבלים ביקורת פה ושם וקשה להם להם לקבל ביקורת, רוב ה"נושרים" הם ה"מרדנים" כך שלא נותר להם לבחור בחברה אחרת, מתחברים עם השוליים של הציבור החרדי, מתחילים להתקלקל, פה ושם לוותר על תפילה, פה ושם מחללים שבת, אוכלים מאכילים אסורים ומקבלים טמטום! פשוט טמטום, ולכן נעשים "חילוניים". הם מרגישים מתוסכלים, כי בשביל קצת גשמיות הם מפסידים משפחה וחברים. בתחילה הם מאושרים בתוך ה"הי" .. מסתנוורים מהגשמיות… ואח"כ הם מאוד מהר קולטים שעשו טעות ולכן הרבה מהם מתאבדים. כי קשה להם לחזור אחורה. הכרתי אישית את אסתי אירנשטיין שנתמכה מעמותת "הילל" ה"נחמדים", הם יכולים לתמוך בלעשות את הצעד ולהפך לחילוני אבל אינם יכולים למלא את החלל ולכן רוב ה"מטופלים" של הלל מתאבדים או משוטטים בבתי משוגעים, אלו שזכו חוזרים בתשובה ואלו שלא נשארים גלמודים עד סוף חייהם.

   נוגה |
   הגב
 2. פאות ללא יראת שמים מצוה גדולה לחתוך אותם
  חילול השם העוון הכי גרוע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. את הביצועים של הארגון הנכלולי הזה כבר ראינו בפרשת ויינשטין איך שהוציאו אשה מדעתה עד שהתאבדה, ואיך הסיטו את הבת המבולבלת ללכת בצורה מגוחכת לבית משפט עד שגם השופטת צחקה לה בפנים על העתירה המיותרת והמוזה וההסטה נגד המשפחה שלמרות הכל נתנה חיבוק לילדה הסוררת.
  בקיצור כמו כל ארגון מיסיונרי, יעשו הכל בנופת צופים להעביר את האדם על דתו ועל דעתו ואח"כ יזרקו אותו לכלבים.

  מכיר אותם היטב |
  הגב
 4. צר לי שאתם רוצים להוריד את התגובה של היא אמתית ויש שם הרב אינפורמציה על הארגון הלל אשמח אם בכ"א תפרסמו את תגובתי שקמת דומה לתגובה הקודמת אבל נראה לי שהיא רלוונטית מאד

  אודליה |
  הגב
 5. מה ההתלהבות מהבחור המסכן הנ"ל? מדובר על קבוצה שולית שמגיל קטן ממררים להורים את החיים, מחפשים "צומי "בנוסף ראש חלש ללימודים כמו צפור, אז היא, או הוא, רוצים קצת יחס ,וחותכים פאות ומסיים כיפה וחללים שבת ובועטים בבורא עולם שנותן להם את החיים כל יום וכל שעה ,שזה לא מובן מאליו,והבנות לובשות מכנסים ופרוץ לרב הן עשו את "המוות" לאמהות שלהן
  אבל אל דאגה, תוך שנה הם יהפכו ב"הלל למספר! הארגון מקבל תקציבי ענק מהממשלה ותנועות רפורמיות כל מנהל ואחראי כמו האשה בסרט המשדלת אותו להוריד פאות כמו הבחור מקבלים עשרות אלפי ש"ח בחודש וחשבון הוצאות פתוח ובונוס על כל "ראש " שמצליחים להוריד מהדת וצוחקים בדרך אל הבנק ..על חשבון הבחורים והבחורות החרדים המסכנים שנופלים ברשת שלהם. אל דאגה רובם מתפקחים וחוזרים ברובם לחיק האוהב והסלחני של המשפחה והצבור החרדי שרובו מתוק ומכיל מקבל וערכי,(חוץ מכמה קוצים שהורסים כל חלקה טובה)

  אודליה |
  הגב
 6. אז חתך! ביג דיל… אני חרדי 45 שנים בלי פאות… (בקרוב הוא יגלה את הלוקש שהמומרים בהלל שר"י מכרו לו – הוא יחזור עם ה במקום הפאות… חחח)

  יהודיחרד |
  הגב
  • זה בירור, אבל כמובן לכל אחד יש אפשרות.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב