מחר, היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות: הכנסת מנגישה את עצמה לבעלי מוגבלויות

הונגשו כל המעליות וחדרי המדרגות

מחר, יום שלישי הקרוב (י"ז כסלו, 5.12) תחנוך הכנסת עמדת מידע ושירות בתחום הנגישות בסמוך ללובי הוועדות (לובי קדמה) שבה יוכלו המבקרים במשכן לקבל את כל המידע אודות הנגישות בכנסת וכן להשאיל אביזרי עזר לשיפור התנועה, הראייה, השמיעה וההתמצאות במשכן. חוברת המידע על הנגישות בכנסת נכתבה בפישוט לשוני, תהליך מובנה של עריכת מידע, קל להבנה לכולם, לרבות עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. בין אביזרי העזר העמדה אפשר למצוא: מפת התמצאות והכוונה מישושית לעיוורים ולאנשים עם לקות ראייה, "משקפיים חכמים" לעיוורים שבעזרתן אפשר לשמוע מידע כתוב ולזהות פנים, כסאות גלגלים וזכוכיות מגדילות. בעמדה מוצבים לוח טאבלט ומערכת עזר לשמיעה כאמצעים לתקשורת חלופית עם נציגי השירות.

במקביל, תעלה הכנסת לאתר האינטרנט שלה בכל השפות (עברית, אנגלית, ערבית ורוסית) סרטון מידע למבקר בכנסת ובו כל המידע על הנגישות בכנסת, בליווי כתוביות: דרכי הגישה לכנסת, אתר הכנסת, סיורים מותאמים של מרכז המבקרים וכל אמצעי הנגישות הקיימים במשכן. גם אתר הכנסת הונגש לסוגים שונים של מוגבלות, ראייה, עיוורון צבעים ועוד.

בשנה האחרונה ביצעה הכנסת מהפכה בתחום הנגשת מבנה הכנסת: בוצעו התקנות של מעלונים לכיסאות גלגלים, הונגשו כל המעליות וחדרי המדרגות, שופרו כניסות ומעברים והונגשו חניות נכים ובתחום הנגשת השירות הונגש המידע לרבות אתר הכנסת, ונרכשו אביזרי עזר רבים לטובת אנשים עם מוגבלות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.