מחר: הכנסת ספר תורה לזכר הנרצחים ב'היפר כשר' בפריז

באירוע, שיתקיים ביוזמת 'הועד העולמי' ישתתפו משפחות הנרצחים ונכבדי הקהילה היהודית בצרפת. כמו כן יוקרנו בו דברי ברכה מאת ראש הממשלה

קצת יותר משנה חלפה מאז הטבח הנורא במרכול הכשר בצרפת בו נרצחו על קידוש השם פרנסואה מישל סעדה הי"ד, פיליפ ברהם הי"ד, יואב חטאב הי"ד ויוהן כהן הי"ד. מחר ייפגשו משפחות הנספים בטקס מיוחד של מעמד סיום כתיבת האותיות.

באירוע שיתקיים ב'בית חיה מושקא' ברובע ה-19 בפריז, לא הרחק ממקום הפיגוע, יטלו חלק רבנים, אישי ציבור ונכבדי הקהילה היהודית שיתכנסו לקראת הכנסת ספרי התורה.

כמו בעולם היהודי כולו, גם בישראל המצויה עצמה תחת גל טרור ארוך ומתמשך תפס הפיגוע ב'היפר כשר' את תשומת הלב הציבורית מתוך דאגה וסולידריות לאחים שבצרפת. את ספרי התורה תרמו יהודי ארץ ישראל באמצעות ארגון 'הועד העולמי' למען יהודי צרפת ומחר, כאמור, תסתיים כתיבתם והם יוכנסו בשירה וריקודים לבית הכנסת של הקהילה היהודית.

בכתיבת האותיות בספר התורה השתתפו רבים מגדולי ישראל ולצידם בכירי הממשל בארץ בהם נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הבטחון ועוד.

אחיו של אחד הנרצחים ורב ביה"כ, הרב פרץ ברהם, אומר: "מרגש ומחממם את הלב שיהודי ארץ ישראל שאפילו לא הכירו את הנרצחים נרתמו למצוה הגדולה, ורכשו אותיות בספר התורה לעילוי נשמתם. אנחנו אסירי תודה ל'ועד העולמי' על היוזמה שמחזקת אצל כולנו את ערכי הערבות ההדדית והאחווה בין יהודי ישראל ליהודי צרפת. התקופה הזו לא קלה בכלל ורק האהבה והאחדות היא שנותנת את הכח".

במהלך הכנסת ספר התורה תוקרן ברכת ראש הממשלה ליהודי צרפת לכבוד האירוע.

"הטרגדיה הקשה בצרפת הכתה בכל העולם היהודי כולו והחלטנו ליטול יוזמה ולעשות מעשה לעילוי נשמת הקדושים" אומרים ב'ועד העולמי', ומוסיפים: "אנחנו שמחים ונרגשים מהזכות שנפלה בחלקנו, להיות גשר בין אזרחי ישראל, שנרתמו ותרמו את ספרי התורה הללו, לבין הקהילה היהודית בצרפת. אנשים אחים אנחנו. הטרור האיסלמי מבקש לפגוע בכולנו מבלי להבחין. אנו מתפללים ומייחלים שספרי התורה ישמרו ויגנו על אחינו בצרפת ועל עם ישראל כולו".

בתמונות: ההזמנות לאירוע בצרפת
הזמנה על קיר ההיפר כשר

הזמנה להכנסת ס_ת

לוחות ספר התורה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.