היום: השימוע של הרב ריסקין במועצת הרבנות

מועצת הרבנות הראשית תערוך היום שימוע לרב שלמה ריסקין. במרכז השימוע: גילו של הרב ועמדותיו הליברליות

היום בישיבת מועצת הרבנות הראשית לישראל: דיון בשימוע לרבה של אפרת, הרב שלמה ריסקין, שהגיע לגיל 70 והרבנות נדרשת להאריך את כהונתו בחמש שנים נוספות.

מועצת הרבנות הראשית לישראל סירבה באופן חריג להאריך את כהונתו של רב המועצה המקומית אפרת שהגיע לגיל פרישה, זאת לאחר ששניים מחבריה טענו כי השקפת עולמו הדתית ליברלית מדיי, ופסיקותיו ההלכתיות בנושאים מסוימים מנוגדות לעמדת הרבנות. ריסקין, הנחשב לסמן אורתודוכסי-מודרני בציונות הדתית, זומן לשימוע בפני רבני המועצה, בטרם יחליטו בעניינו.

לפי הרבנות, דרישתה לא להאריך את כהונת הרב ריסקין נובעת מעניין טכני שכן רבנים שחצו את גיל 75, אמורים להגיש בקשה ולהתייצב בפני מועצת הרבנות הראשית במטרה לזכות בהארכה, שלרוב מאושרת אוטומטית. לדברי הרבנות הראשית, הרב ריסקין, שימלאו לו 75 בימים אלה, לא הגיש את הבקשות ולא התייצב עד כה לדיונים בעניינו.

רבנים רבים יצאו להגנתו של הרב ריסקין מול הרבנות הראשית. בשבוע האחרון קרא ראש ישיבת הר ברכה, הרב אליעזר מלמד שלא לפגוע ברב, "ספר תורה שחסרה בו אות אחת פסול. כך גם בעולם התורה הכלל ישראלי, לכל תלמיד חכם אמיתי ישנה אות בתורה, וכל המוציא תלמיד חכם מהכלל, פוסל את ספר התורה שלו. פגיעה ברבנותו של הרב ריסקין כמוה כעקירת פרשיות שלימות בתורה.

אני משער שרק מחמת חוסר ידיעה נתנה מועצת הרבנות הראשית מקום להתלבטות ביחס לרב ריסקין, אבל לאחר שישמעו מעט על יראתו, חכמתו וצדקותו, רוב חברי מועצת הרבנות יעמדו לימינו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.