מחר: הרצליה יוצאת למחאה על השבת

מחר צפויה להיערך בעיר הרצליה עצרת מחאה בשל חילולי השבת הצפויים בעיר הרצליה בשבת הקרובה בהפעלת תחבורה ציבורית באופן רשמי בעיצומה של השבת. {"הפרת הסטטוס קוו"}

מחר צפויה להיערך בעיר הרצליה עצרת מחאה בשל חילולי השבת הצפויים בעיר הרצליה בשבת הקרובה בהפעלת תחבורה ציבורית באופן רשמי בעיצומה של השבת.

היוזמה של התח"צ בשבת היא של ראש העירייה משה פדלון, להפעלת מערך הסעות בשבתות לים ולמוקדי הבילוי בהרצליה. מדובר בשירות הסעות שאותו העירייה הודיעה כי תפעיל החל מה-1.7, בשבתות ובחגים, ללא כל עלות לתושבים.

רבה של העיר, הגאון רבי יצחק יעקובוביץ', לצד רבנים נוספים מכל העדות והחוגים, יצא בקריאה לציבור הדתי והמסורתי להתאסף ביום שישי ברחבת בית הכנסת הגדול המקומי בשעה שתיים בצהריים למחאה על חילולי השבת בעיר במימונה ובגיבויה של העירייה.

"חשיבות עליונה לנוכחות מלאה של כל יהודי שהשבת חשובה ויקרה לליבו", נכתב בקריאה שפורסמה בחוצות העיר, "זוהי עת שליחות חשובה עבור עם ישראל כולו".

במכתב ששיגר יו"ר סיעת 'יהדות התורה' חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס לשר התחבורה נכתב: "בשבועות האחרונים פרסמה עיריית הרצליה כי בקרוב תחל לפעול תחבורה ציבורית בשבת, שתיסע בצירים המרכזיים של העיר, תפעיל את סמכותך החוקית ותאסור על קיומם של קווים אלו בשבת".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה תיישם את החלטת מועצת העיר. הקו יפעל באופן מידתי ונועד לשרת אוכלוסיות רחבות ולאפשר להם להגיע לחוף הים, הפארק או, על פי צורך, אל המרכז הרפואי שבמערב העיר. המיניבוס יעבור אך ורק בצירי תנועה ראשיים, ללא כל הפרעה למנוחת ציבור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.