"כך יענו בשב"כ את מתנגדי הגיוס" (וידאו) (תמונות)

מאות הפגינו נגד עצורי דומא, תוך כדי הפעלת מיצג העינויים בכיכר השבת בירושלים וליד ישיבת מיר בשכונת בית ישראל, במטרה לעורר את דעת הקהל ברחוב החרדי לסוגיית העינויים. צפו {מיצג העינויים הגיע למיר}

מאות הפגינו במרכז ירושלים במחאה על העינויים. המפגינים, תושבי כוכב השחר ופעילים נוספים נשאו כרזות הקוראות להפסיק את העינויים כנגד העצורים, ששלושה מתוכם טרם פגשו בעו"ד כבר מעל שבועיים, וכן קראו לסגור את המחלקה היהודית בשב"כ.

צפו: הרבנית ליאור במסר חריף לממשלה

לאחר שבשבוע שעבר הציבו מיצג עינויים בכיכר הבימה בתל אביב, חברי העצורים בשב"כ הקימו מיצג דומה מול ישיבת הממשלה בירושלים.

מיצג העינויים
מיצג העינויים

"הגענו להראות מקרוב לשרים שאחראים על העינויים, במה מדובר", אמר אחד המשתתפים במיצג. "חשוב שבנט, שקד, אריאל ויעלון, יראו מקרוב מה הם עושים לאחיהם. מעולם לא עינו יהודים, בטח לא בשביל צרכי חקירה פוליטיים. צריך לשים סטופ לדבר הזה לפני שמגיעים למחוזות קשים יותר".

aaa54c34-8731-45f7-bf60-9c5deb7a8b18

לאחר מכן עבר המיצג לכיכר השבת בירושלים ולישיבת מיר בשכונת בית ישראל, במטרה לעורר את דעת הקהל ברחוב החרדי לסוגיית העינויים.

 

"הציבור חייב להתעורר", אמר אחד המשתתפים במיצג. "היום מענים את נוער הגבעות ומחר יענו את מתנגדי הגיוס. ההידרדרות הזו תעצר רק אם הציבור כולו יאמר עד כאן ויכריז שאסור שיענו יהודים במדינת ישראל".

59179bdd-bf08-49fa-8baa-b9e5e008d6aa

בהפגנה נשאו דברים גם רבה של כוכב השחר הרב אוהד קרקובר וגם הרבנית אסתר ליאור רעייתו של הרב דב ליאור.

"נציגים רשמיים של מדינת ישראל מתנהגים באופן לא יהודי שלא מתאים לעם שלנו זה צריך להדאיג אותנו. לענות נערים צעירים בכיתה י, י"א ו-י"ב באופן שלא נעשה מעולם במדינת ישראל זה דבר שלא מתאים לערכים שלנו ואנו חייבים למחות על זה, זה כואב לנו בתור אנשים שאוהבים את המדינה שלנו וצריך לצעוק על זה" אמר הרב קרקובר.

88a1d55b-657b-49c1-accc-55acecc1713e

הרבנית ליאור הוסיפה כי "עצם העובדה שמענים ילדים יהודים במדינת ישראל בבתי הכלא שלנו, זו שערורייה שאינה נסבלת, אני שמעתי על משטרים אפלים שאפילו שעצרו יהודים לא עינו אותם כמו שמענים את הילדים שלנו" אמרה הרבנית ליאור, והתייחסה להכחשות מצד גורמים בפוליטיקה שנעשים עינויים "אני יודעת מעדויות אישיות שיש עינויים ברמות כאלה ואחרות שמנסות לסחוט מהילדים הודאות" אמרה.

ebdce14c-9589-4f01-b978-1ea7ed170851

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.