מחר: שביתת ענק במשק

נציגי האוצר וההסתדות מכונסים כעת בניסיון להגיע לפשרה שתימנע את השביתה הגדולה שמתוכננת למחר, ואם אכן תצא לפועל – זו אכן תהיה שביתה ענקית. {מלבד החרדים}

נציגי האוצר וההסתדות מכונסים כעת בניסיון להגיע לפשרה שתימנע את השביתה הגדולה שמתוכננת למחר, ואם אכן תצא לפועל – זו אכן תהיה שביתה ענקית.

מחר ב-6:00 בבוקר הודיעו החברות אל על וארקיע על שינויים בלוח הטיסות הממריאות מנמל התעופה בן גוריון. אל על הודיעה על הקדמת יותר מ-10 טיסות וארקיע דיווחה על שינויים במועדי שתי טיסות לפחות.

בעניין זה נציין כי מדובר בפעם הרביעית השנה שבהסתדרות מאיימים בנשק יום הדין ולכן יש נטייה להעריך שבסוף (ניחוש שלנו, לפנות בוקר) הצדדים יגיעו להסכמות. ובכל זאת יש סיכוי שמחר באמת יושבת המשק.

לאור איום השביתה הכללית במשק, ביטלה ארקיע טיסת בוקר שהייתה אמורה לצאת מנתב"ג לאילת בשעה 9:30 ואת טיסת החזור שהייתה אמורה לצאת מאילת לנתבג בשעה 10:30. הודעה נמסרה לנוסעים בטיסות אלה והם הועברו לטיסות חלופיות בקו שדה דב אילת. יתר הפעילות נשארת בשלב זה כסדרה.

בשעות הערב (21:00) אמורה להתקיים ישיבה בבית הדין הארצי לעבודה עם הנשיא, יגאל פליטמן, לדון בבקשות האוצר, איגוד לשכות המסחר והתאחדות התעשיינים להוציא צו מניעה נגד שביתה אפשרית מחר ב-6 בבוקר.

ההסתדרות מאיימת להשבית את המשק על רקע הדרישה להעלאת שכר במגזר הציבורי. האוצר הציע תוספת שכר של 3% ל-7.5% שתתפרס על פני חמש שנים, אך זאת בתנאי שתתבצע באופן דיפרנציאלי, כלומר שבעלי שכר נמוך יקבלו תוספת גבוהה יותר. בהסתדרות מעוניינים בתוספת של 11%.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.