מחשש לבילויים: רבני מודיעין עילית אוסרים על נסיעות לת"א ומודיעין

בחברת "קווים" לא מקצים אוטובוסים לערים החילוניות בגלל הוראה מגבוה של רבני העיר, והחשש העיקרי כי בנות סמינר יבלו בעיר השכנה. מי שסובלות מההחלטה: נשות העיר שעובדות במרכזי הערים

נשים רבות במודיעין עילית שיגרו מכתב תלונה לחברת קווים בטענה כי החברה אינה מקצה קווים עבור תושבי מודיעין עילית העובדים בערים מודיעין ותל אביב.

בערים החרדיות בני ברק ואלעד ישנם קווים שמגיעים לתל אביב, ובכך זה חוסך זמן רב עבור אותם עובדים. בעוד בערים החרדיות דאגו להקצות קווים לערים החילוניות, בעיר מודיעין עילית בגלל הוראת רבני העיר החליטו שלא להקצות קווים עבור המון נשים שחפצות לעבוד מחוץ למטרופלין.

אחת הנשים התלוננה ל'אקטאוליק' כי נשים רבות נאלצות לכתת את רגליהם ולעבור מאוטובוס לאוטובוס. "יש עשרות נשים שעובדות בכל מיני חורים במודיעין השכנה והן לא מסוגלות להגיע בזמן לעבודה".

כאמור, בחברת "קווים" לא מקצים לשם קווים בגלל הוראה מגבוה של רבני העיר, והחשש העיקרי כי בנות סמינר יבלו בעיר השכנה. "אף רב לא רוצה להיות זה שינגיש להם את הדרך לעיר החילונית" מסביר לאקטואליק עסקן בעיר. אך מנגד, תושבים בעיר טוענים כי האוטובוסים בכלל נחוצים בשעות הבוקר – שעה שאין חשש לבילויים, ולא ברור למה תושבות מודיעין עילית צריכות להיסחב ב-3 אוטובוסים עד לתל אביב או מודיעין. הגיע הזמן שיחשבו גם עליהן".

הסיפור הגיע עד ללשכת ראש העיר יעקב גוטרמן, ושם פועלת אחת מהעוזרות של ראש העיר לפתור את הסוגייה, אך לעת עתה, נראה כי בנתיים זה לא מתקדם.

מחברת קווים לא התקבלה עד כה תגובה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרכז נתיבות המשפט - חדש במגזר החרדי

  מרכז חדש שמבקש לסייע לתיקון ההתנהלות הבלתי נורמלית במגזר

  קורא לתומו |
  הגב
 2. מחוץ למטרופלין ??

  יש 4 מטרופולינים בארץ ירושלים תל אביב חיפה
  גם מודיעין הישראלית למרות גודלה וחשיבותה אינה מטרפולין
  אני שמח שאני גר בעיר שמנהולת על ידי תושביה ונציגיהם ולא על ידי רבנים שיש להם אינטרסים מאד מאד צרים כמו שליטה בבני הישיבות וכמו נסיון לחנך את בני הציבור החרדי כאילו אין מדינת ישראל

  רון |
  הגב