מחשש למנהרות של חיזבאללה: תושבים בצפון שכרו קבלן חפירות פרטי

תושבים המתגוררים בסמוך לגבול עם לבנון חוששים מפני האפשרות שחיזבאללה חופר מנהרות מתחת לישובים שלהם ושכרו קבלן פרטי שיבדוק את הנושא. גורמים בפיקוד צפון: "אין חשש למנהרות של חיזבאללה. נקודה"

מאז מבצע 'צוק איתן' נרשמת דאגה רבה בקרב תושבי הצפון שמתגוררים בישובים הסמוכים לגבול עם לבנון, באשר לאשפשרות שחיזבאללה חופר מנהרות משטח לבנון אל מתחתל לישובים ומכין אותם ליום פקודה.

בראש השנה האחרון היו תושבים שעזבו את בתיהם מחשש לפעולה של חיזבאללה בחג.

לאחרונה הם החליטו לקחת את החוק לידיים ושכרו קבלן שיתחיל בקידוחים באיזור זרעית, בסמוך לגבול.

"הצבא יודע מכל זה ולא עושה כלום", סיפר לערות 10, קובי כהן, תושב זרעית. "צה"ל היה צריך להתחיל לחפור עם D9, אבל במקום לספק תשובות, משאיר אותנו ככה בפחד". כשהקבלן הגיע, לדברי התושבים, סירבו בצה"ל שהקבלן יתחיל לעבוד ביוזמת התושבים, והתעקשו ללוות אותו כדי שהקידוחים יתבצעו בחסות צה"ל.

"אמרו שיעדכנו אותי", מספר ששון יחזקאל, "צה"ל הורידו אותי מזה, אמרו לי 'לא תעשה את זה בשום פנים ואופן'. לי אין בעיה. זה יום אחד, אני רק צריך קידוח של יום אחד במכונת קידוח".

בפיקוד צפון שבים ואומרים כי אין מנהרות בצפון, אבל התושבים אומרים כי יעלה כמה שיעלה – הם ימצאו לבד אם יש מנהרות, או שהם יכולים לישון בשקט.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל מנהל קשר רציף עם ראשי הישובים ואנשי הביטחון בהם, ועד כה בכל פנייה אודות שמיעת רעשים וחשד למנהרה, הנושא נבדק על ידי כוחות ייעודיים ונשלל – כך גם בישוב זרעית. כוחות צה"ל פועלים על מנת לבצע בדיקות נוספות בישוב זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.