מחשש לתעמולה – נאום נתניהו בקונגרס ישודר בהשהייה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית קבע כי נאומו של רה"מ בקונגרס האמריקני לא ישודר בשידור חי, אלא בעיכוב קל של חמש דקות ■ בהחלטתו כתב השופט ג'ובראן כי "עורכים ראשיים בגופי השידור או בכירים מטעם יוודאו שאין בדברים שישודרו תעמולה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, קבע היום (ב') כי נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני הקונגרס האמריקני לא ישודר בערוצי הטלוויזיה בשידור חי, אלא בהשהייה של חמש דקות – וזאת על מנת למנוע תעמולת בחירות, שבועיים לפני המועד שבו יצעדו אזרחי ישראל לקלפיות.

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון ג'ובראן נתן בהחלטתו צו המונע מרשות השידור, חברת החדשות הישראלית (חדשות 2) ומחדשות 10 לשדר את הנאום מעורר המחלוקת בשידור חי.

"גופי השידור יוכלו לשדר את הנאום בהשהייה של 5 דקות, במהלכן יצפו בו עורכים הראשיים או עורכים בכירים מטעמם ויוודאו שאין בדברי ראש הממשלה, על פני הדברים בכדי תעמולה", כתב השופט ג'ובראן בהחלטתו.

על פי ההחלטה שהתקבלה, אם דבריו של ראש הממשלה מול הקונגרס האמריקני יענו על ההגדרה של "תעמולת בחירות", לא ישודרו קטעים אלו. צו המניעה ניתן לבקשתה של יו"ר מרצ זהבה גלאון והמועמד מטעם "המחנה הציוני" אלדד יניב, שטענו בעתירתם כי הנאום עצמו משמש כתעמולה אסורה.

אלדד יניב, מגיש העתירה, מסר לחדשות 2 Online כי "השופט ג׳ובראן לא הרכין ראש בפני ביבי והחליט לפי ההגיון והאמת אותה כולם יודעים, נאום נתניהו בקונגרס עלול להיות מופע תעמולה, לכן לא ישודר בשידור חי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.