מחתונת אחיו לליל הסדר: הרב פינטו שוחרר ליומיים

הרב שהורשע במתן שוחד השתחרר לחתונת אחיו מכלא ניצן. בקשתו לצאת אושרה השבוע, לאחר שנדחתה דרישתו לצאת לליל הסדר כי אינו עומד בקריטריונים. עקב החתונה, שמתקיימת בסמוך לחג, יוכל להישאר בביתו עד מוצאי שבת {באשדוד שמחים}

הרב יאשיהו פינטו, שהורשע במתן שוחד ונושא עונש של שנת מאסר בפועל, השתחרר היום (שישי) לחתונת אחיו ויישאר מחוץ לכתלי כלא ניצן עד למוצאי שבת.

בית המשפט המחוזי בלוד אישר להרב פינטו לצאת לחתונת אחיו ביום שני, לאחר שיום קודם הודיע שירות בתי הסוהר כי לא יוכל לצאת לחופשת חג משום שהוא לא עומד בקריטריונים ליציאה מהכלא. אחיו, מנחם, בן 35, נושא לאישה את עו"ד מיכל כהן המקורבת לרב פינטו.

בתחילת החודש הלין הרב פינטו על תנאי היציאה שלו. לדבריו הפרקליטות לא אפשרה לו לצאת לבדיקות רפואיות, אלא לאחר פנייה מטעם עורכת דינו לקצין הרפואה הראשי של שב"ס. פינטו נדרש לבצע בדיקות בשל כאבים הנובעים ממחלת הסרטן שממנה סובל.

לטענת מקורביו של פינטו, מאז כניסת הרב לכלא החמיר מצבו והוא ירד יותר משמונה קילוגרמים. מקורביו אף סבורים כי כניסתו לכלא היא בבחינת "נבואה שהגשימה את עצמה" בכל הקשור למצבו הבריאותי, דבר שעלול להביא לסיבוכים נוספים במידה ולא יטופל כיאות. משירות בתי הסוהר סירבו להתייחס לדברים, מאחר שהנושא מצוי בחזקת חיסיון רפואי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.