מטבחים כשרים למהדרין

אם פעם המטבח הכשר להמדרין היה מילה נרדפת לשעמום, הרי כיום מטבחים כשרים למהדרין מתדהרים במנות המזכירות מטבחים במלונות יוקרה. אם פעם היינו רגילים לשמוע את צמד המילים רגל קרושה או מרק עוף ולזהות כי מדובר במטבח כשר למהדרין, הרי כיום המצב ממש לא כך.

אותם מטבחים הנחשבים לכשרים למהדרין  עברו מתיחת פנים רחבה למדי וכיום ניתן ליהנות משלל מנות איכותיות. כיצד התחולל המהפך? אם נרד לשורשי העניין, הרי השינוי  החל כאשר הטבחים הפנימו שיש לשנות את כללי המשחק במטבח. אם פעם הציבור הדתי העריך מאד מאכל כמו רגל קרושה, הרי כיום לא בטוח בכלל כי אותו מאכל מככב בשולחנות. אותו ציבור עבר שינוי בשנים האחרונות והתעדכן בנעשה במטבחים מודרניים. מכאן, הבינו הטבחים כי אפשר לנוח על זרי הדפנה אלא יש לשנות את המטבח ולעדכן את הנעשה בו.

כפי שהזכרנו מקודם, מטבח כשר להמדרין הינו מטבח הכולל שורה של חוקים די נוקשים מה שלא ממש אפשר עד עכשיו להתפרע מבחינה קולינרית. בפני טבחים נצבו  לא מעט אתגרים. אם אתם שואלים את עצמכם כיצד ניתן לשמור על כשרות ובו בזמן להכין מאכלי גורמה, התשובה היא שיש לבחון מחדש את היכן עובר הגבול ולנסות לדלג בין אותן דרישות מחמירות לבין ניסיון לשלב טרנדים חדשים בתחום.

פתיחות לחומרי גלם חדשים

אז איך מתבצעת אותה פתיחות בכל הקשור לבישול? אם בעבר התרגלנו לראות מספר מצומצם של חומרי גלם במטבחים, הרי בשנים האחרונות מטבחים כשרים למהדרין מאפשרים להכניס מספר רב של חומרי גלם חדשים . מה למשל? נציין שניתן להכניס למטבח בשר איכותי שעבר שחיטה ועד לדגים איכותיים. אותו שינוי מאפשר לצאת מהקופסה ולהגיש לסועדים מגוון רחב של מנות גורמה.

אם פעם היה ניתן למצוא בשר לא ממש איכותי, הרי כיום האנשים האחראים על הענקת הכשרות הבינו כי יש צורך לשנות את הכללים על מנת שיהיה ניתן  להגיש לציבור הסועדים בשר איכותי ביותר. מה עוד ניתן למצוא במטבחים כשרים למהדרין? שינוי חיובי נוסף ניתן לראות בכניסתם של עשבי תיבול איכותיים במיוחד- עלי תרד וגם עלי בייבי הנחשבים לפופלריים במיוחד במטבחים אחרים. היום כבר ניתן לנופף לשלום לפטרוזילה או לכוסברה ולאמץ את הטרנד האחרון במטבחים- מגוון עלים המוסיפים יופי וטעם למנה.

ניהול מטבחים כשרים למהדרין

אם הזכרנו את שינוי המטבח, הרי מטבחים כשרים למהדרין חייבים להיות מנוהלים ברמה גבוהה במיוחד. כפי שהזכרנו קודם לכן, כיום ניתן למצוא שפע של מוצרים שעברו את תהליך הכשרות וכך ניתן לנהל את המטבח ביד רמה וללא חשש כי המוצרים אינם כשרים.  דבר נוסף שיש לקחת בחשבון זה ניהול מטבחים כשרים למהדרין  בידי משגיח מקצועי.

אותו משגיח צריך להקפיד על עבודה איכותית ולוודא כי מתקיימת הפרדה של כלים וכן הפרדה בין בישול בשר לבין בישול דגים. כמו כן, חשוב להפריד בין כלי אכילה ולסמן את הכלים החלביים והכלים הבשריים בצבעים שונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.