החרדים בליכוד יקיימו טקס בבני ברק לזכר החללים: " לא נכנע"

קבוצה מפעילי "המטה החרדי בליכוד" יתייצבו מחר בבית העלמין של נציבי ישיבת פונוביז' בבני ברק ביום הזיכרון, על מנת לציין את זכר החללים החרדים, שחלקם קבור במקום. להתפלל ולומר קדיש לזכרם.יעקב וידר לא מתרגש מהאיומים: " הגיע הזמן לכבד את החללים"

 

'המטה החרדי בליכוד' יצא היום ביוזמה ייחודית ונדירה במגזר החרדי תחת הכותרת "החללים החרדים אינם שקופים". במסגרתה נקרא הציבור החרדי לציין ביום הזיכרון את מאות החללים החרדים. שכידוע, רבים מהם לא זוכים שזכרם יצוין ביום זה.

 

במסגרת הקמפיין מתכוונת קבוצה מפעילי "המטה החרדי בליכוד" להתייצב בבית העלמין של נציבי ישיבת פונוביז' בבני ברק ביום הזיכרון, על מנת לציין את זכר החללים החרדים, שחלקם קבור במקום. להתפלל ולומר קדיש לזכרם. לקבוצה יצטרף אחד מרבני בני ברק, ח"כ סא"ל ענת ברקו חברת ועדת חוץ וביטחון, ויעקב וידר יו"ר המטה החרדי בליכוד.

 

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד אומר לקוקר "בימים בהם בולט קולם של קומץ קיצוני ורועש המבזה ומסית כנגד החיילים החרדים, גוברת החשיבות לזכור ולהזכיר את זכר הקדושים וביניהם החללים החרדים ז"ל, שמסרו את נפשם על הגנת עם ישראל. לא ייתכן שבמדינת ישראל יהיו חללים שקופים."

 

למרות האיומים שהוא קיבל, וידר  יקיים את טקס יום הזכרון לחללים החרדים בבתי העלמין בבני ברק כמתוכנן.

"לצערנו אנחנו עדים לשורה של מעשים קשים ערב יום הזיכרון, כמו הפגנות נגד חיילים שמתגייסים לצה"ל, ואיומים אישיים עלי שלא לקיים את יום הזיכרון. אני לא מתכוון להיכנע".

 

לדבריו, בבני ברק יש מלא חללים, "יש בבני ברק למעלה ממאתיים וחמישים חללים חרדים, עיריית בני ברק מקיימת בצנעה טקס בהר השלום, אבל זה לא מספיק. דווקא לאור מסע ההסתה בימים האחרונים נגד חיילים חרדים, זו הזדמנות פז לבוא לצעוק ולכבד את אותם חיילים חרדים שנפלו למען מדינת ישראל".

 

לטענת וידר הבני ברקים צריכים לנהוג אחרת ולכבד את זכר הנופלים, "אנשי ציבור בבני ברק לא מציינים את יום הזיכרון, למרות שמיליוני יהודים כואבים ודואבים ביום הזה. ראש ישיבת פוניבז' אמר שחיילים שנהרגו משולים לקדושי לוד, אז מדוע אנחנו עושים טקסים בצנעה. עברתי לפני כמה ימים ברחובות וראיתי כאן פחים בוערים והפגנות נגד חיילים שמשרתים בצה"ל, זה כואב לי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משפחתו של נהג הטנק שלי, דוד מזרחי הי"ד (בנו של חה"כ הרב יעקב מזרחי ז"ל), לא היתה שם ביום הזה……….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב