מטוס בואינג מלזי עם 295 בני אדם הופל באוקראינה

בחברת התעופה המלזית לא מאמינים שזה קורה שוב: בואינג 777 שעל סיפונו היו 295 בני אדם התרסק בסמוך לגבול שבין רוסיה לאוקראינה, ענן עשן אדיר נראה למרחוק

האסון מכה פעמיים: מעל השדות החקלאיים של מזרח אוקראינה, כ-60 ק"מ מהגבול הרוסי, התרסק מטוס בואינג 777 של חברת התעופה הלאומית של מלזיה – מטוס זהה לזה שנעלם לפני ארבעה חודשים כאילו בלעה אותו האדמה. על סיפון המטוס היו 295 בני אדם, 280 נוסעים ו-15 אנשי צוות. משרד ההגנה האוקראיני טוען כי כולם נהרגו.

מדובר בטיסה מספר 17, שהמריאה מנמל התעופה סכיפהול שבאמסטרדם לעבר קואלה לומפור שבמלזיה. את הדיווחים הראשונים על ההרסקות העבירו גורמים בפיקוח האווירי של רוסיה, לאחר שהמטוס לא עבר לשטחם כפי שהוא היה אמור. סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס מדווחת כי ההתרסקות אירעה 50 קילומטרים מדרום מערב לדונייצק.

מסרטונים שהעלו תושבים מקומיים לרשת, נראה עשן רב מיתמר למרחק רב מהאזור. סוכנות הידיעות הרוסית איטר-טאס טוענת בשם מקורות שסירבו להזדהות כי המטוס הופל מהאוויר, אך אין לכך עדיין כל אישור. אזור ההתרסקות הוא רגיש במיוחד בימים אלו, ומתקיימת בו מערכה בין בדלנים פרו-רוסית על עצמאות החבל מול הממשל המרכזי בקייב. באוקראינה טוענים כי הממשלה במוסקבה מגבה את המורדים, אך הקרמלין דוחה טענה זאת שוב ושוב.

מעל תעשיית התעופה העולמית בכלל ועל המלזית בפרט רובצת עננה מטוס בוינג 777 נוסף שנעלם, המטוס המפורסם שעדיין, כנראה, נמצא אי שם בקרקעית דרום האוקיאנוס ההודי. טיסה 370 של "מלזיה איירליינס" נעלמה על 239 נוסעיה ואנשי הצוות שלה לפני כשלושה וחצי חודשים, וזוהי אחת התעלומות הגדולות בהיסטוריה של התעופה. המטוס ההוא, היה אמור להגיע מבירת מלזיה, קואלה למפור, לבייג'ינג בסין, אך מעולם לא הגיע ליעדו. ברשויות התעופה המלזיות עדיין לא פרסמו תגובה על הפרסומים ברוסיה, ובשעת כתיבת שורות אלו , לא ברור מה גרם להתרסקות המטוס מעל שמי מזרח אירופ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.